[VIDEO] Sobotní zápas A týmu s TJ Sokol Kovalovice

V sobotu odstartoval náš A-tým letní část sezony 23/24 zápasem proti šestému celku tabulky TJ Sokol Kovalovice. Věděli jsme, že i když se nám poslední zápas v Kovalovicích povedl, tak teď to bude úplně něco jiného. První zápasy nejsou nikdy ideální.

Ze sestavy vypadl Marek Goldscheid, ten trpěl rýmičkou a Radim Dvořák, ten má problémy s kolenem a čeká na vyšetření. Podle informací ze hřiště hostům chybělo hráčů sedm. Hold mají našláplou soupisku. Ale v průběhu zápasu toho padlo hodně, takže pravda je tam někde.

Do zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně a na hřišti dominovat. Vstoupili jsme tak aktivně, že jsme už ve třetí minutě prohrávali 1:0. Hosté nakopli balón k našemu rohovému praporku, tam se naši hráči místo kopnutí balónu za plot, pokusili situaci konstruktivně vyřešit (je pravda, že balónů nemáme zase tolik, takže je škoda nějaký ztratit). Bohužel ji vyřešili konstruktivně pro kluky z Kovalovic. Na konci pak zakončoval z bezprostřední blízkosti Ševeček Jakub a prostřelil vše co mu stálo v cestě.

Hosté se pak koncentrovali hlavně na obranu. Zalezli a čekali na šanci jít do brejku. My jsme kombinovali hlavně kolem půlky a snažili se dostat do šance. Ty postupně přišly. V 9. minutě se k přetaženému balónu dostal Tomáš Režný, bohužel míč měl na dlouhou nohu, a tak trefil pouze boční síť soupeřovy brány. Možná by to chtělo aspoň větší kopačky.

Ve 12. minutě se dostal na hranici malého vápna ke střele Michal Nguyen. Ale i Michal měl malou kopačku, přihrávku dostal také na dlouhou nohu a trefil stejné místo jak před chvílí Tom. O tři minuty později mohl z rohového kopu srovnat Jakub Stloukal. Patou ale bránu netrefil. Jeden kluk z Kovalovic ovšem míč tečoval a přiznal se, že máme kopat roh. To klobouček dolů. Protože z toho rohu jsme pak dali gól.

V 15. minutě Fanda kopl roh po zemi. Ten se dostal až k Mírovi Sekelovi a ten to nártem uklidil z penalty za háčky (hold správná velikost kopaček). Hosté pak u rozhodčího reklamovali faul. Od té doby pak reklamovali téměř všechno. Hlavně každá naše útočná akce byla podle nich offside. Ještě, že máme to video .). Rozhodčího to nechalo chladným a gól uznal. Bylo tak srovnáno na 1:1.

Kamarád, co se přiznal k rohu už najednou nebyl náš kamarád. Obrázek hry se pak nezměnil. Kovalky se soustředili na udržení remízy. My chtěli přidat další góly. Téměř se nám to podařilo už o dvě minuty později. Rozjeli jsme akci po pravé straně, Ondra nastřelil přízemní centr do vápna, ke kterému se dostal Michal. Obránce hostů mu ale nedovolil přesně zakončit a tak šla střela vysoko a daleko.

Další naše šance přišla ve 21. minutě. Martin Auffarth našel přesným centrem na penaltě Víťu Koplíka, tomu ale přes mraky zasvítilo sluníčko do očí a Víťa netrefil. Naštěstí jsme se mohli radovat už o dvě minuty později. Aufik si to namířil po pravé straně až do vápna soupeře. Tam našel pod sebou Tomaše Režného. Ten balón kopl tak šikovně, že doskákal s pomocí tyčky až do brány. Poprvé v zápase jsme se tak dostali do vedení. Kovalovice, i přesto že prohrávaly, tak se nikam nehnali a čekali, až se jim otevře příležitost z brejku.

My jsme si mezitím vytvořili další střelecké příležitosti, které ale ve většině případu nemířili na bránu. No a tak nás hosté potrestali. Ve 36. minutě se dostali do své druhé šance. A tu využili. Řezáč Matěj se snažil najít průnikovou přihrávkou na levé straně nabíhajícího Otáhal a Paa. Přihrávku zachytil Patrik, míč si vzal pro sebe. Střetl se se soupeřem, míč mu vyklouzl a hostující Otáhl pak už měl snadnou práci. Tentokrát jsme faul reklamovali my. Ale ani naše slzy rozhodčího neobměkčili a gól uznal.

Do konce poločasu se nám málem podařilo inkasovat ještě jednou. Hosté rozjeli brejk na jehož konci byl Ševeček Jakub. Jeho střelu bodlem ale Patrik vytlačil na roh. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 2:2. Ve druhém poločase jsme chtěli hru více zrychlit a zpřesnit zakončení. U Kovalovic to na změnu nevypadlo. To byl ale omyl. Protože přitvrdili. Nemáme ve zvyku si příliš stěžovat, ale kdyby se na zápas byla podívat moje mamka tak by řekla „Ti kluci hrají docela zákeřně“. No a měla by pravdu, protože některé zákroky hostů příliš fotbal nepřipomínal. Asi jsme jim něco udělali a cítili křivdu. Ale co? Těžko říct.

Každopádně můžeme být rádi, že si nikdo z našich hráčů neodnesl žádné zranění. Když už se rozčílil i takový hodný kluk jako Kuba Stloukal, tak byla někde chyba. Kromě faulů si hosté připravili do druhého poločasu i spoustu povídání, takže i když na hřišti nikdo neutrpěl žádné fyzické zranění, tak psychická újma nastat mohla.

Co se týče obrazu hry ve druhém poločase, tak tam se nic nezměnilo. Vypadalo to stejně jako v poločase prvním. V 51. minutě dostal Michal pěknou průnikovou nahrávku od Kuby Stloukala. Obhodil si brankaře a v klidu zakončil do prázdné brány. 3:2. Mohli jsme pak přidat i další góly. Kovalovice působily odevzdaně, ale nechtělo nám to tam spadnout. A tak zase přišel trest. V 76. minutě se hosté probojovávali z levé strany k našemu vápnu, míč tam tak poskakoval až doskákal na velké vápno. Tam místo toho aby ho naši hráči uvalili do Bystřičky i za cenu toho, že se ztratí, tak se rozhodli pro konstruktivní řešení. To ale nebylo úplně nejlepší rozhodnutí. Protože míč nachystali na kopačky Řezáčovi Matějovi. A ten pěknou střelou zpoza vápna uklidil k tyči. 3:3.

Hra pak ztratila tempo. Pořád se někde polehávalo, pokřikovalo a zdržovalo. I tak jsme si připravili ještě mega šanci. Michal dostal přihrávku na malé vápno od Fandy. Bohužel ji Michal jako ortodoxní pravák dostal na levou nohu, takže se tváří tvář hostujícímu brankaři neprosadil. Ten si připsal dobrý zákrok. V samotném závěru pro nás mohl tři body ještě zachránit Ondra Goldscheid. I jeho střelu hostující Švec Vít dokázal chytit, a tak zápas skončil 3:3.

Ztratili jsme tak dva cenné body doma s hratelným soupeřem. Bohužel ten nás podobně jako loni Kralice vyučil z efektivity. Body tak budeme muset posbírat jinde, nejlépe už v příštím zápase, kde zajíždíme do nedalekého Lipníku. Všem fanouškům, kteří se byli kouknout moc děkujeme.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.