Sobotní zápas B-týmu

V sobotu odehrálo naše Béčko své první jarní utkání proti týmu SK Grygov z. s.. Co si budeme, moc dobře to nedopadlo, ani ne tak výsledkově, jako spíše herně.

Většinu zápasu se náš tým kopal za uši. Míč nám skákal a více jak tři nahrávky po sobě jsme si nedali. První poločas jsme byli více na balonu, než soupeř, i když většinou jsme ho někde honili nebo házeli aut. Grygov ale ukázal velkou produktivitu a ze svých tří šancí v prvním poločase dal tři góly.

My se v prvním poločase trefili dvakrát. Nejprve se jako rodilý hlavičkář projevil Matěj Krbeček. Že dá Matěj gól hlavou nikdo nečekal, byla to nevídaná situace, na kterou neexistuje precedens. Rozhodčí to nechtěl řešit, a tak radši mávnul offside a gól neuznal. Regulární gól tak trefil až Bronislav Pudil z penalty. Poločasové skóre bylo 1:3.

Hned v první minutě druhého poločasu jsme mohli snížit na rozdíl jediného gólů. Bohužel situaci jsme špatně vyřešili. Místo toho, abychom si míč přihráli do prázdné brány, tak přišla střela vysoko nad bránu. Tato situace mohla napovědět, jak bude druhý poločas vypadat. Hru jsme více otevřeli a spěchali jsme za otočením zápasu. Tím se klukům z Grygova otevíralo v naších řadách více místa a zlobili nás nepříjemnými brejkovými situacemi.

Oba týmy si vypracovali velké množství střeleckých příležitostí. Velké množství jich obě mužstva neproměnila. V druhé půli se nejprve trefili hosté, v 52. minutě nám svůj druhý gól vstřelil Pazdera Dominik. O necelých šest minut později na 2:4 snižoval Dušan Hlaváč. Branka pak mohla padnout na obou stranách. Hosté v 78. minutě gól vstřelili. Ale po následné diskusi rozhodčích jim nebyl kvůli offside uznán. Kluci z Grygova se tak mohli trošku zlobit.

O pět minut později se mohli zlobit trošku více, protože rozhodčí pro ně neodpískal pokutový kop. Martin Auffahrt svedl v našem pokutovém území souboj s protihráčem, který dopadl tak, že protihráč zůstal ležet na zemi. Marťas tvrdil, že penalta v žádném případě. Hosté si byli jistí, že šlo o penaltu. Všichni ostatní říkali „noooo“. Každopádně když není pískal, tak není. Pak se tedy trošku povídalo a pokřikovalo. Ale nic mimořádného. A navíc kluci z Grygova už jsou nafučení od podzimu, kdy se zápas zrušil.

Do konce zápasu se nám už podařilo pouze snížit. Z hranice velkého vápna se za háčky trefil Jiří Henkl. Končený stav 3:4.

Hosté ve výsledku zvítězili zaslouženě. Naši kluci předvedli špatný výkon hluboko pod svoje možnosti. Je to škoda, protože divácká kulisa byla na poměry našeho béčka velká. Jde vidět, že lidem přes zimu fotbal chyběl. Sešlo se jich u nás na stadionu stejně jako dalmatinů. Podle oficiálních statistik 101. Takže koukejte všichni přijít i příště, protože to bude lepší .