Sobotní zápas A-týmu s SK Bělkovice-Lašťany

Naše Ačko odehrálo tento víkend velice prestižní utkání. Jednalo se o derby utkání proti SK Bělkovice – Lašťany. Tento zápas patří k jedněm z nejznámějších na světě. Lidé po celé planetě se na něj těší a jsou zvědaví, o kolik gólů vyhrajeme tentokrát.

Tomu odpovídala i divácká kulisa, kdy přišlo neuvěřitelné množství fanoušku, celkem 130. Vou. Bělkovice do toho letos šláply, sehnaly nového kouče, nějaké nové hráče, nějaké staré hráče oprášili a také začali dělat novou fasádu na kabinách. Na finální podobu jejich šaten si ještě musíme počkat, ale co se týče týmu, tak jsme poznali, že jsou silnější než loni.

Domácí se už v týdnu snažili narušit naši pevnou morálku šířením desinformací a různých fotomontáží. Musíme vyvrátit fámy, že Michal Nguyen podepsal před třemi lety smlouvu v Bělkovicích. Tedy proti nim nemohl hrát a zápas bude kontumován. Michal není svéprávný a tyto věci za něj může řešit pouze jeho mamka. Takže pokud něco podepsal, tak to neplatí! Také není pravda informace, že se tam Jirak Henkl opil, oblékl se do jejich klubových barev a slíbil, že v Bělkovicích bude dělat mentálního kouče. První část pravda je, opil se, ale mentálního kouče neslíbil. To by kluci z Bělkovic nevydrželi.

No tak teď, když jsme si to vyjasnili, tak pojďme k samotnému zápasu. Do Bělkovic jsme zajížděli oslabení o tři hráče. Chyběl nám zraněný Víťa Koplík, Patrik Axman, který koupil nové kolo a vyrazil na výlet a Marek Goldscheid. Abychom byli přesní, tak Marek po zranění naskočil, ale tak nějak jsme všichni vnitřně cítili, že rekonvalescenci uspěchal a do 20. minuty se opět zraní. Tam byl kurz tak 1.2. Zranil se ve 14.

Naopak po dvou týdnech se do týmu vrátil Jakub Stloukal. Ještě před samotným zápasem nás v kabinách čekalo nepříjemné překvapení. Martin Auffahrt nezvládl svoji úlohu služby a zapomněl nachystat flašky. Museli jsme tak vymyslet plán B a poprosit domácí o pití. Do zápasu jsme vstoupili stejně aktivně jako minulý týden. Na domácí jsme nalezli a nenechali je v klidu kombinovat. Ti tak museli volit pouze dlouhé nákopy, které zachytávala naše dobře fungující obrana. Převážná část zápasu se tak odehrávala na polovině soupeře, daleko od naší brány.

V prvních patnácti minutách jsme si vypracovali několik slibných příležitostí. Bohužel párkrát nás zastavil zdvižený praporek pomezního a párkrát naše nepřesnost v zakončení. Gól měl ve 13. minutě na hlavě Tomáš Režný. Toho našel z přímého kopu přesným centrem Ondra Goldscheid. Bohužel Tom zrovna mrknul a bránu o fous netrefil. Jak jsme již avizovali, tak ve 14. minutě se po prvním a půl sprintu zranil Mara. Na jeho místo naskočil Michal Koupil a ten ze svého prvního doteku v zápase dal gól. Na malém vápně ho přesným centrem našel Tomáš Režný a Michal se nemýlil. Můžeme teď spekulovat, jestli zranění Marka a následné střídání Michala, nebyla takzvaná „udička“ na Bělkovice. Spíše ale ne. Každopádně Michal trefil svůj první gól v našich barvách a my už se těšíme, až přidá další a samozřejmě zaplatí do kasy. Zbytek prvního poločasu se nesl ve stejném duchu, hrálo se převážně na půlce soupeře. Domácí se více méně v prvních 45. minutách k žádné šanci nedostali a my už gól také nepřidali. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1.

V druhém poločase domácí zlepšili hru a zápas se tak více vyrovnal. Hra se odvíjela převážně uprostřed hřiště. V 61. minutě naskočil na hřiště Michal za střídajícího Matěje Krbečka. A opět to bylo geniálně takticky zvládnuté střídání. Protože už o čtyři minuty později, zařídil Michal pro náš tým penaltu. Úplně zbytečně do něj ve vápně naletěl domácí obránce a nedal tak rozhodčímu jinou možnost než odpískat pokutový kop. Domácí se pak rozčilovali, že se o penaltu nejednalo. Ale bohužel fyzika je proti nim. Tento jev se dá velice snadno vysvětlit pomoci Newtonova pohybového zákonu. F=d(mv)/dt. Jednoduše řečeno, to znamená, že když do někoho naběhneš jak utržený vagón ve vápně, tak ten někdo odpadne jak papír, zvlášť když netrénuje a rozhodčí foukne pentli. Jasný jak facka.

Bylo to tak podruhé za sebou, kdy jsme v Bělkovicích zahrávali pro domácí spornou penaltu (I když tahle byla prý méně sporná, než ta minulá). Do svého týmu, tak můžeme přidat druhého delfína. Snad se mu bude plavat v slzách domácích stejně dobře, jako tomu prvnímu. Penaltu v pohodě proměnil Ondra. Zápas to pak byl nic moc. Hodně se nakopávalo a bylo to dost o soubojích. Domácí se snažili zlobit převážně po levé straně přes Marka Vinkléra. Naštěstí pro nás, jeho centry nenacházeli spoluhráče a tak se domácí k nějaké nebezpečné situaci nedokázali dostat. My měli nějaké náznaky, ale vlastní nepřesností ve vápně soupeře jsme se o příležitost připravili.

V posledních deseti minutách si Bělkovice vypracovaly sérii standardních situací. Naši obránci dobře pracovali ve vzduchu a většinu těchto centrů odvrátili. Vypadalo to tak, že nás žádné drama nečeká.

No ale proti byl Sklenář Miroslav. Ten zahrával v 86. minutě trestný kop z dvacetipěti metrů. Narval balón přes ventilek přímo do naši šibenice a snížil tak stav na 1:2. Gól to byl moc pěkný. Šance domácích na bodový zisk trval pouze čtyři minuty. V 90. minutě zahrávali Bělkovice roh, do kterého poslali i svého brankaře. Ve vápně jsme opět vyhráli hlavičkový souboj, k míči se dostal Tom Režný. Tom si to namířil k půlící čáře. Tam našel na pravé straně Františka Henkla, tomu se už rozhodně nikam běžet nechtělo a tak z půlky napálil míč do prázdné brány. Konečný stav 1:3.

Podařilo se nám tak potřetí za sebou získat tři body. Tentokrát z těžkého utkání na hřišti soupeře. Pokud budou Bělkovice takto pokračovat, tak doma příliš bodů ztrácet nebudou. To by bylo pro nás fajn. Takže do toho. Prohrát by jste mohli pak, až zase u nás. Klasicky děkujeme všem fanouškům, kteří se přijeli podívat a podpořit nás. Příští týden hrajeme doma proti Chválkovicím a tam vás budeme potřebovat všechny. Tak přijďte.