[VIDEO] A-tým vs FK Slavonín

Naše „Áčko“ přivítalo v sobotu doma FK Slavonín. Proti Slavonínu se nám výsledkově poslední dobou příliš nedařilo. Pokud bychom měli určit top 3 soupeře, se kterými nehrajeme rádi, tak se nejspíše na jedné z pozic umístí Slavonín venku a na jedné Slavonín doma. Jediný, kdo od nás rád ve Slavoníně hraje je Tomáš Režný, prý se mu tam vždycky daří, ale my (spoluhráči) mu to kazíme.

Našim cílem tedy bylo přerušit šňůru ne-výher proti tomuto soupeři. Hosté k nám přijeli s omlazeným družstvem. Absentoval Pavel Pošusta, to nám nevadilo, protože ten proti nám vždycky hraje jako Ronaldo a David Heil, to nám také nevadilo. Ten jako Ronaldo proti nám nehraje, ale hodně u toho mluví. Naše sestava byl jeden velký otázník ještě půl hodiny před zápasem. Naskočit nemohl zraněný Marek Goldscheid. Z minulého zápasu si odnesl lehčí zranění i Radim Dvořák a Víťa Koplík. U obou hráčů byl vstup do zápasu s otazníkem.

Nakonec bylo rozhodnuto, že to zkusí a uvidí se. Na zápase nebyl ani trenér Lužný. Tréňa odcestoval na výlet do Paříže. Doputovali k nám nějaké informace, že Mbappe není úplně spokojený v PSG, tak ho trenér jel zkusit, jestli by nechtěl dělat u nás v Béčku dvojku. Kdyby se náhodou zranil Dušan Hlaváč. O výsledku vás budeme informovat. Na lavce tak zaskakoval Jiří Henkl. Naším cílem bylo soupeře vysoko presovat a nenechat ho vydechnout.

Nechtěli jsme nic nechat náhodě a od první minuty si jít pro tři body. To se nám celkem dařilo a vesměs celý zápas se hrálo na polovině soupeře. V prvních deseti minutách jsme si připravili dva střelecké pokusy, které ale příliš naději na úspěch neměly.

A tak to byli hosté, kteří mohli jít do vedení. V sedmé minutě se před naším vápnem dostal k propadenému balónu klučina ze Slavonína, ale naštěstí pro nás jeho střela těsně minula pravou tyč Patasovi brány. I druhá branková příležitost patřila Slavonínu. Tomáš Lojka dostal pěknou průnikovou přihrávku a po levé straně si to namířil k nám do vápna. Tady jsme měli opět dvakrát štěstí.

Poprvé, když Tomáš místo nahrávky volil střelu mezi nohy našeho brankaře. A podruhé, že Tomáš nevěděl a my víme, že Patas jesličky zásadně nedostává. A tak Patrik jeho střelu mezi nohy v pohodě vyrazil. To bylo v prvním poločase od hostů do předu všechno a ke slovu jsme se dostali my. V 11. minutě se poprvé měnilo skóre. Ondra Goldscheid vysunul Frantu Henkla a ten svůj samostatný unik s přehledem proměnil, 1:0.

Ve 22. minutě se skóre měnilo po druhé. Slavonín zahrával roh, ze kterého se nám podařilo rozjet rychlý brejk. Na jeho konci byl Tomáš Režný, který se ve vápně soupeře snažil najít zpětnou přihrávkou někoho. Podařilo se mu najít hostujícího Adama Kenšu, který v klidu proměnil. I když pan rozhodčí napsal gól jako vlastní, tak samozřejmě Tom si ho přisvojil a pohlídal si, ať ho v klubových statistikách zapíšeme mu (pozn. redakce: já byl pro aspoň mám Ačko).

Do poločasu jsme vstřelili ještě jeden gól. Franta Henkl našel přesnou přihrávkou na malém vápně před úplně prázdnou bránou Matěje Krbečka. Kdyby tam byl kdokoliv jiný, tak řekneme 100% gól. Ale protože tam byl Matěj, tak to bylo 50/50. Naštěstí Matěj zavřel oči a z půl metru prázdnou bránu trefil. Ve 39. minutě jsme tak vedli 3:0.

Skóre mohlo být v prvním poločase i vyšší, bohužel obří šance jsme nedali a tak se šlo do kabiny za tohoto stavu. V prvních čtyřiceti pěti minutách se střelecky trápil hlavně Ondra. Vypadalo to, že si nasadil patu kopaček na předek. Kdo si ovšem nasadil kopačky správně byl Michal Nguyen. Ten nastoupil ve druhém poločase místo zraněného Radima Dvořáka, předvedl dobrý výkon, nastřílel Hattrick a ani se moc nezpotil. První gól trefil v 56. minutě. Ondra poslal pěknou přihrávkou Michala do samostatného úniku. Protože Michal není „rychlostní typ“, tak došel do vápna, tam jakože naznačil střelu a pak opravdu vystřelil, 4:0.

O dvě minuty později bylo u Nguyenů doma ještě veseleji. Tentokrát úplně volného Michala našel na středu vápna Franta. Ten se zase nikam nehnal a ze druhého doteku zakončil za háčky. V 60. minutě jsme v zápase podruhé střídali. Broňu Pudila nahradil Michal Koupil. A tak Broňa v klidu od piva mohl sledovat jak v 67. minutě dává gól Tomáš Režný už na 6:0. A opět u toho byl Gájin (ten si zasloužil po zápase minimálně teplou večeři). Na hranici velkého vápna našel Tomáše, který chytrou střelou mezi obránci trefil k pravé tyči.

Hosté se pak dostali k obrovské gólové příležitosti. Nepřesnost ve středu hřiště vedla k tomu, že Martin Opálka, téměř z půlky hřiště utíkal sám na našeho brankaře. Patrik ale předvedl parádní zákrok a šanci zneškodnil na roh. Slavonín se, ale nakonec přeci jen gólu dočkal. V 72. minutě šli hosté znovu sami na naši bránu. Tentokrát ale Jiří Pishta proměnil. 6:1. Na obdržený gól jsme zareagovali posílením útoku.

Na hřiště se místo Matěje Krbečka v 78. minutě dostal Zdena Tomek. No pak to přišlo. V 84. minutě trefil svůj třetí gól Michal a završil tak hattrick. Na hřiště začali skákat nahé fanynky a létat čepice. Ok, fanynky a čepice tam nebyly. Ale to si vysvětlujeme tak, že na svlékaní byla zima a fanoušci sebou čepice neměli. Jinak by se to stalo! Tak třeba příště.

Do konce zápasu už žádný gól nepadnul a my v pohodě vyhráli 7:1. Po tomto zápase zase řadíme Slavonín zpět do soupeřů oblíbených. I když Slavonín vysoko prohrál, tak se prezentoval sympatickým fotbalem. I z těžkých situací se snažili po zemi vykombinovat a hrát fotbal. Nekopali žádné zbytečně dlouhé nákopy a byli správně drzí, za to je potřeba hosty vyzdvihnout. Pokud tak budou pokračovat, tak za nějakou tu sezonu už zase oblíbený soupeř nebudou.

Děkujeme všem fanouškům, kteří dorazili. Těšíme se na vás příště i s těmi čepicemi 🙂