Přestupy

Ještě než odstartuje sezona A-týmu, tak se pojďme spolu podívat na to, jak vypadalo v letní pauze domácí přestupové období. Náš tým se činil obousměrně. Proběhly odchody i příchody.

Nejprve koukněme na tu smutnější zprávu a to jsou odchody hráčů. V kabině se začali šířit drby, že nás trenér chce začít vážit. Jakmile tohle uslyšel Jiří Zlámal, tak zaúkoloval svého agenta, aby mu sehnal jiné angažmá.  Bohužel Jirka si to nenechal vymluvit. Chtěl by se již začít soustředit na rodinu a takovou tu svoji pohodu.  Proto se rozhodl, po více než 12. letech pro návrat domů do Velkého Újezda. Pokud je někdo z vás jeho skalní fanoušek, tak nemusíte smutnit. Jirku můžete dál sledovat na jeho sociálních sítích, nebo se na jeho uběhlé kilometry a prvotřídní výkony můžete jít podívat, až někde bude hrát TJ Sokol Velký Újezd.  Jirkovi za celý klub moc děkujeme a přejeme mu hodně štěstí do budoucnosti. I když tu odehrál svoje, tak je samozřejmé, že až se na náš domácí zápas půjde podívat, tak bude platit dvacku. To je jasné. Saša nic neodpouští.

Další odchod který se udál není velké překvapení. Od nové sezony náš dres již nebude oblékat Martin Ambrož. U něho nebyla otázka zda odejde, ale kdy a kam. Martin nás už přestřílel na tréninku, pak v zápase a pak přestřílel všechny v soutěži.  Zaslouženě si vykopal přestup do Divize, kde bude hrát za FK Nové Sady. S Martinem se nějak extra neloučíme, je to spíše takové na viděnou. Věříme, že až se ve čtyřiceti letech k nám do Hluboček vrátí s ligovými zkušenostmi, tak za nás ještě nějaké góly nastřílí. Není potřeba mu ani přát štěstí, protože hráč jako on ho nepotřebuje. Je to borec a my jsme na něj hrdí.  Tak hlavně ať drží to zdraví.

Minimálně do podzimu jsme přišli ještě o dva zraněné hráče. Problémy s kolenem má Michal Korec a Jakub Stloukal. Oba ještě na podrobnější vyšetření čekají, ale první prognóza je, že v tomto roce už si do míče nekopnou. Pro náš A-tým tedy další oslabení.

Tak teď utřeme slzy a koukneme se na tu radostnější část článku. Zaměříme se na příchody.  Přece jen máme kvalitní hřiště, součásti kádru jsou hráči, co prodávají olivový olej a občas máme i něco v udírně. Proto se nám povede také nějaké hráče přivést.

První velkou posilou je návrat Jirky Frýdka. Jirka přichází jako volný hráč. Určitě si ještě všichni pamatujete jak nám pomohl vykopat postup z 1.B třídy.  Jirka doléčil zranění, načerpal ve Španělsku energii a rozhodl se, že nás ještě něco přiučí.  No a my se stejně jako vy moc těšíme, co nám Jirka v zápasech předvede.

Druhým příchozím je také hráč, který už za naše barvy několik zápasů odehrál. Z Velkého Újezda k nám přichází Domink Fatrdla. S jeho jménem je to stejné jako u hráče Ronaldo de Assis Moreira. Nikdo neví kdo to je, ale když se řekne Ronaldinho, tak najednou ho znají všichni.  Stejně tak Dominikovi nikdo, včetně komentátorů v tv neřekne jinak, než Bony. Jaké číslo mu přidělíme ještě nevíme, ale jaké jméno si můžete nechat napsat na fanouškovský dres už víte.

Zatím co první dva zmiňovaní jsou spíše posily do benfiky, kteří třeba občas A-týmu vypomůžou. Tak následující hráč je čistou posilou pro A-tým.

Zatím poslední posilou, kterou vám můžeme oficiálně představit je Radim Dvořák. Radim působil 7,5 roku v týmu SC Groß-Kadolz. Pokud nesledujete zahraniční fotbal, tak jste ho mohli zaregistrovat v malém kopané, kde naskakuje za Vosy. Jakmile Radim ohlásil, že se vrací domů do České Republiky, tak mu hned přistálo několik nabídek. Protože je to hráč, kterého máme dobře odskautovaného a chodili na něj pouze kladná hodnocení, tak jsme se do boje o jeho služby zapojili i my. Nasadili jsme ty nejtěžší zbraně, Tomáše Režného a Miroslava Sekelu se kterými je dlouholetý kamarád. Nakonec ho Tomovi smutné oči přesvědčili k přestupu k nám.

Všem nově příchozím hráčům přejme, aby se jim u nás líbilo, dosáhli tu co nejvíce vítězství. Nám přejeme, aby se jejich dresy, co nejvíce prodávaly.

Všichni ostatní hráči zůstávají členy kádru. I když někteří přemýšleli o konci kariery, nebo odchodu, tak jsme jim dali nabídku, která se neodmítá.   V následující sezoně se tedy opět můžete těšit na své oblíbence a zároveň můžete dále nadávat na hráče které moc nemusíte.

Samozřejmě naše kancelář pracuje dál na 110%, nějaké záležitosti jsou stále rozjednané. Je tedy možné, že soupisky se ještě budou měnit. Ale nemusíte se bát. Pokud nekoukáte na sport v tv,  tak vás včas budeme informovat my tady.  Ještě bychom na závěr chtěli poprosit, ať informace čerpáte pouze z důvěryhodných zdrojů. Musíme vyvrátit spekulaci, která se šířila. Do závodu o Harry Kane jsme  se nezapojili, takže není ani pravda, že s ním máme předběžnou dohodu. V útoku stále věříme v Michaela Nguyena.