Fotbalová sobota 12.8.

Tento víkend jsem vám nabídli sobotní dvojzápas. Tak to vezměme popořadě.

Nejprve odehrálo v 15:00 hodin své utkání naše A-čko proti FK Spartak Lipník nad Bečvou. Lipník patří již delší dobu k horším týmům 1. A. třídy. Poslední sezóny se pohybuje na spodních příčkách tabulky. Na začátek sezony jsme tedy dostali ideálního soupeře. Oba týmy vstupují do nové sezony s proměněnou soupiskou.

Do Lipníka se ze své štace v Bělotíně vrátil Kovařík Lukáš a tomu se pro ti nám, podobně jako, Pavlovi Pošustovi ze Slavonína, dlouhodobě daří. No nebudu předbíhat, ale potvrdil to i v tomto zápase. Počasí nám vyšlo skvěle. Oproti minulému týdnu, který celý propršel, tak svítilo sluníčko. To se odrazilo i na fanouškovské návštěvě. Bylo skoro vyprodáno. Podle oficiálních zdrojů dorazilo neuvěřitelných 111 platících fanoušků. Maximální kapacita našeho stadionu je 112 platících. Pak je kasička na drobné plná.

Do zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně a to se nám také povedlo. Již ve druhé minutě jsme se radovali z gólu. Míra Sekela získal ve středu hřiště míč a poslal průnikovou nahrávku do vápna soupeře. Zde jsme měli trošku štěstí, soupeři nejspíše svítilo sluníčko do očí, míč mu podjel pod nohou a doputoval až k úplně volnému Františk Henkl. Ten si nedělal těžkou hlavu, míč si posunul a na zadní tyč obstřelil brankaře.

Následující minuty se hra odvíjela převážně na polovině hřiště. Obě mužstva se snažila dostat do nějaké šance, ale tyto pokusy většinou končily před vápnem. Když už se jeden nebo druhý tým dostal do zakončení, tak střela skončila daleko od brány. Ve 14. minutě jsme se mohli znovu radovat, Tomáš Režný poslal krásnou křižnou nahrávku na Frantu, ten balón zatáhl do vápna soupeře a celou šanci ještě vyšperkoval nahrávkou před prázdnou bránu na Ondru G. Ondra bez problémů proměnil.

Bohužel naše oslavy druhého gólu překazil pomezní rozhodčí, který signalizoval offside. Kalich hořkosti jsme si museli vypít až do dna. Protože již o tři minuty později jsme inkasovali z obraného odkopu Lipníka. Hostující hráč narval vší silou balon pryč od vlastní brány, bohužel naši hráči nejspíše čekali, že balón skončí v autu a nebo těžko říct co. Každopádně na letící míč zareagovali pozdě. Tak si ho pro sebe zpracoval soupeř, prostrčil ho na Lukáše Kovařika a ten z hranice šestnáctky nedal Kubovi šanci, 1:1. Lipník se po vstřeleném gólu trochu zvedl a hra se více vyrovnala.

V 18. minutě mohl jít soupeř do vedení, do samostatného útoku se dostal opět Kovařík, ale tentokrát nás skvělým zákrokem Kuba G. podržel. Sice jsme neinkasovali, ale hned vzápětí se nám přeci jen stala nešťastná věc. Opět se nám zranil Míra Sekela a byl nucen střídat. Míra má zatím smůlu a v našem týmu se mu lepí zranění na paty. Něco jako Hazarad v Realu. Snad to nebude nic vážného a bude co nejdříve trenérovi opět k dispozici.

V těchto minutách byl Lipník lepším týmem a měl blíž k získání vedení. Ale protože gólovou střelu Kovaříka z hranice šestnáctky Kuba Gross opět chytil, tak jsme to byli nakonec my, kdo se ujali vedení. Ve 20. minutě vybojoval Ondra G. před vápnem soupeře balón, prostrčil ho na Frantu, ten předvedl hokejový blafák na vybíhajícího brankaře, vsítil do prázdné brány a šel se radovat. Do konce prvního poločasu jsme pak ze hry měli více my. Lipník nedokázal na obdržený gól reagovat a ve 39. minutě inkasovali znovu. Mara G. vyslal krásnou přihrávku na Tomáše Režného, ten balón zatáhl po lajně a naservíroval do malého vápna na Ondru. Ondra prudkou střelou pod břevno nedal brankaři šanci a protože se tentokrát o offside nejednalo, tak jsem se mohli radovat z vedení 3:1.

Do konce poločasu se již nestalo nic důležitého a tak jsme do kabin odcházeli s dvougólovým vedením. Tak jak se nám podařilo do prvního poločasu vstoupit aktivně, tak se nám podařilo do druhého vstoupit neaktivně. Lipník si během úvodních deseti minut druhé půle vypracoval několik standartních situací. Ty se nám naštěstí podařilo odbránit. V 50. minutě jsme mohli kopat pokutový kop, ve vápně soupeře byl sestřelen Pavel Jahoda, ale rozhodčí faul neviděl (zrovna mrkl, sluníčko, nějaké fanynky na tribuně? Nevíme) a penaltu neodpískal.

Smutní jsme být nemuseli, protože z té mizérie, kterou jsme na začátku druhého poločasu předváděli se nám podařilo vytěžit gól. Michal Ngueyen si na polovině hřiště pohrál s hostujícím obráncem a pak naservíroval křižní míč na Ondru G. Ten si asi řekl, že když něco funguje tak to není potřeba měnit a udělal úplně stejnou kličku jako fanda ve 20. minutě. Zimní příprava na ledě se začíná na podzim vyplácet. Radovat z třígólového náskoku jsme se mohli pouze do 60. minuty. Rozhodčí pak ve prospěch hostů nařídil trestný kop z 20. metrů. K exekuci se postavil Lukáš Kovařík. Svoje přesnou střelu otřel o levou tyč a snížil tak na 4:2. Na tréninku zkontrolujeme, jestli tyčka není odřená a pokud ano, tak očekáváme, že ji Lukáš zamaluje. Gól to byl moc pěkný, ale my samozřejmě budeme říkat, že to byla chyba brankaře a měl to chytat. Naštěstí to bylo od Lipníku vše.

Pak už se ze hřiště hosté vytratili a hráli jsme pouze my. Postupně jsme uvadlému soupeři přidali ještě tři branky. Z penalty otevřel své letošní střelecké konto Brona Pudil. V 80. minutě dovršil hattrick Ondra a v 88. minutě dal svůj třetí gól i Franta. Bylo poznat, že se jednalo o první zápas, náš výkon určitě nebyl optimální. Udělali jsme několik chyb, které by lepší soupeře potrestal. V zápase se ovšem objevili i velice povedené momenty a jde vidět, že dopředu jsme pořád silní.

Celkově jsme v zápase byli lepší a zaslouženě získali tři body. V příští zápase se pokusíme chyby minimalizovat a těch dobrý chvilek předvést mnohem více. Snad poprvé se nám stalo, že naše hodnocení zápasu se rozchází s hodnocením hostujícího trenéra. My měli pocit, že jsme byli lepší a oni také měli pocit, že byli lepší. Takže odvíjel se zápas opravdu tak, jak je zde popsáno, nebo vás taháme za nos? Věřte, nevěřte!! Každopádně obrázek si můžete udělat sami z videa: