Sobotní zápas B-týmu

V sobotu odehrála první domácí zápas i naše Benfika. Našim soupeřem byl TJ Blatec, který se nám v
loňské sezoně nepodařilo ani jednou porazit. Chtěli jsme tedy Blateckou sérii prolomit a zároveň
potvrdit dobrý výkon z venkovního utkání v Grygově.

Podle oficiální zdrojů bylo na zápase 70 fanoušků, na zápase A-týmu, který byl předzápasem pro B-
čko bylo fanoušků 111. Těch 41 lidí, kteří se podívali pouze na před-utkání a nepočkali na hlavní
utkání mohou litovat. Přišli o útočný fotbal, ve kterém padlo celkem 12. gólů a jeden historický
okamžik. Snad se poučili a příště zůstanou!

Před zápasem jsme si říkali, že je potřeba proměňovat každou šanci, kterou budeme mít. Gólů naše
béčko dává fakt hodně, ale zahozených šancí je také fakt hodně. Takže jsme si kladli na srdce, že je
potřeba proměnit hned tu první šanci. Dusan Hlavac řekl „ok dej mi balon“. Při rozehrávce ho dostal,
namířil si to rovnou k bráně soupeře, tam si povodil obránce a v první minutě otevřel skóre, 1:0.
Někteří z vás si stěžovali, že naše články jsou již příliš dlouhé. Tak to zkrátím, ať si to zvládnou přečíst i
ti méně schopní čtenáři (Patrik Axmann!!). Takže ve 4. minutě hosté vyrovnali na 1:1. celý začátek
zápasu byl tak zbytečný a mohlo se klidně začínat od páté minuty za nerozhodnutého stavu. Ve 14.
minutě se dostal Blatec do vedení. Karel vyběhl tak nějak na půl a borec z Blatce ho přehodil.

Fanoušci měli pak čas zajít si na pivo a záchod, protože další gól přišel až za dalších 14. minut. Dušan
utíkal sám na bránu, před vápnem ho fauloval Martin Hes. Protože byl poslední hráč, tak si trošku
zanadával, pak si sebral věcičky a utíkal s červenou kartou do kabiny. K trestnému kopu se postavil
Henkl Jiří. Balon si postavil na ventilek a přesnou střelou do levé šibenice vyrovnal na 2:2. Do konce
poločasu se nám podařilo výsledek ještě otočit v náš prospěch. Ve 30. minutě se opět trefil náš
nejlepší střelec Hlaváč Dušan.

Druhý poločas bylo vidět, že soupeřova sestava má již svůj věk a že hrají o jednoho hráče méně. Míče
převážně drželi naši hráči na útočné polovině soupeře. Bylo jen otázkou času, kdy přidáme další góly.
A ty přišly. V 57. minutě završil hattrick Dušan. Blatec se snažil zlobit z rychlých brejků a také využít
našich nepřesností v rozehrávce. To se jim podařilo v 63. minutě, kdy na 4:3 snížil nejlepší hráč hostů
Tihlář Radek. Blatec pak dokonce mohl v 10. hráčích vyrovnat. Z prázdné brány vykopávali na dvakrát
míč naši obránci.

A jak zní známé české pořekadlo „Nedáš-li kluku z Blatce gól do prázdné brány, tak
rychle tři dostaneš“, tak se také stalo. Nejprve se v 73. minutě trefil Hill Petr. V 75. minutě již na 6:2
zvyšoval Radek Škapa. A v 79. minutě vstřelil gól kluk z Blatce , bohužel do své brány. Gólovou
desetiminutovku pak završil Matěj Krbeček.

No a pak to přišlo. V 90. minutě nastala pro FK Hlubočky historická chvíle. Okamžik o kterém budeme
vyprávět svým dětem. Pokud někde řeknete datum 12.8.23, tak si ho všichni spojí právě s tímto
momentem. Tomáš Vydomus “Saša“ dal svůj první gól za může. Během zápasu již Saša měl šance gól
vstřelit, bohužel smůla se mu lepila na paty. Pak ale rozhodčí pro nás pískl penaltu. Saša sebral balón,
dal jasně najevo, že to bere na sebe a nikoho k exekuci nepustí. Postavil ho na puntík, rozběhl se,
podíval se doprava, brankař se díval, že se Saša dívá doprava a skočil doleva, Saša ale opravdu mířil
doprava. Balón skončil uprostřed brány a my se současně s hvizdem ukončující zápas dali do oslav.
Finální skoré 9:3.

Naše B-předvedlo velmi povedený výkon. Nastoupilo za nás několik kluků z dorostu, kteří ukázali, že
fotbal hrát rozhodně umí a že se s nimi do budoucna musí počítat. Karel Krätschmer v bráně předvedl
také několik povedených zákroků (on by mi neodpustil, kdybych to nezmínil, navíc když bude mít teď
těch 14 dní službu). Takže celkově spokojenost. Díky všem kdo se přišli podívat. A jak by řekl Saša po