B-tým začal novou sezónu

Jak jsme avizovali, tak se i stalo. V sobotu začal svůj fotbalový ročník 2023/2024 náš B-tým. V prvním zápase nás nečekalo nic lehkého. Zajížděli jsme na venkovní utkání proti SK Grygov. Grygov patří dlouhodobě k tomu lepšímu, co okresní přebor nabízí.  Chystali jsme se tedy na oboustranně kvalitní a vyrovnané utkání. To se vyplnilo pouze v prvním poločase. 

Do základní sestavy naskočili obě naše nové akvizice. Na post pravého záložníka se postavil Jirka Frýdek a na stopera naskočil Dominik „Bony“ Fatrdla. V rámci náhrady Bony za Tomáše Svozila, který prozatím trvá na tom, že opravdu skončil, by se dalo říct, že jsme vyměnili jednoho plešatého starého pána, za trošku mladšího plešatého starého pána. Takže fanoušek s necvičeným okem si mohl tyto dva hráče klidně poplést. Každopádně oba to mají v noze.

Na domácí jsme chtěli vyrukovat s kombinačním fotbalem. Dávat to rychle od nohy a nenechat si zbytečně nakopat. V prvním poločase se nám dařilo kombinovat pouze po soupeřovu šestnáctku. Míč jsme drželi více na kopačkách a hra se odvíjela převážně na soupeřově půlce. Ale před vápnem domácích nám chyběl moment překvapení a nebo někdo, kdo to vezme na sebe a vystřelí.  Zodpovědnost jsme si přehazovali mezi sebou a místo zakončení jsme se snažili prokombinovat až do domácí brány.  Když už se někdo ke střele dostal, tak to se pořadatelé chytali za hlavu, protože museli utíkat přes plot k sousedům do zahrady. Ve 13. minutě nastal první důležitý moment v utkání. Ze hřiště bohužel musel odejít Jirka Frýdek, který si obnovil zranění stehenního svalu a minimálně měsíc nám teď bude chybět. Na jeho místo naskočil Dušan Hlaváč a ten se hned začal činit. V 15. minutě dostal krásnou průnikovou přihrávku od Michala Ngyena.  Dušan si potáhl míč do vápna soupeře a přehodil domácího brankaře. Za takový lobík by se nemusel stydět ani Karel Poborský. Grygov byl první poločas více méně bezzubý a my už se do žádné velké šance také nedostali. První poločas tak skončil 0:1.

 V poločase jsme si řekli, že musíme přidat více kvality vepředu a hlavně vstřelit další góly, protože nikdo nečekal, že budeme odjíždět s nulou vzadu (promiň Karle), ale tohle mi prostě neumíme.  No a jak jsme si řekli, tak jsme i udělali. Ve druhém poločase, před fantastickou kulisou neuvěřitelného počtu padesáti fanoušků (reálně jich tam tolik být nemohlo, domácí asi přičetli i hráče a trenéry) jsme otevřeli útočný stavidla. V rozmezí třinácti minut jsme vstřelili celkem šest branek a bylo více méně po zápase. Trefili se oba kluci z plakátu Matěj Krbeček i  Matěj Svozil. Hattrick stihl nastřílet Michal Nguyen a jeden gól přidal Dušan Hlaváč. Průběžný stav byl 0:7. Obě družstva pak prostřídala a hra ztratila tempo. Domácím se přece jen také nějakých gólů dočkali. Já říkal, že na nulu hrát neumíme. Po pěkné křídelní akci se dostal do úniku Erik Chaloupka a střelou za háčky nedal Karlovi šanci. Tentýž hráč se pak trefil ještě v 81. minutě. Mezi jeho dvěma góly završil hattrick Dušan Hlaváč.  Konečnou podobu skóre 3:8, dal svým golem v 83. minutě Michal Nevěřil.

Na první zápas to nebylo vůbec špatné.  Některé hráče jsme viděli zase po dlouho době a nejspíše je  uvidíme zase až na zápase. Protože se zápas vyvíjel dobře, tak jsme si mohli dovolit nechat sedět na lavici takové borce jako je Filip Lidák. Ten má problémy s achilovkou, proto nebylo nutné jeho zdravíčko riskovat. Navíc má od jara čisté kopačky, a jak tam pršelo, tak bylo bahno, no a však víte. V průběhu druhého poločasu naskočili do hry i kluci z dorostu a určitě se neztratili.  Nasbírali cenné zkušenosti a udělali si žízeň na colu nebo co oni to pijí.  Takže za nás spokojenost a těšíme se na vás další zápas.  Který odehrajeme netradičně v sobotu v 17:30 na domácím Hombok stadium.

SK Grygov  – Fotbalový klub Hlubočky

              3:8  (0:1)

STŘELCI: 59. Chaloupka Erik, 81. Chaloupka Erik, 83. Nevěřil Michal – 15. Hlaváč Dušan, 46. Krbeček Matěj, 47. Hlaváč Dušan, 48. Svozil Matěj, 52. Nguyen Michal, 55. Nguyen Michal, 58. Nguyen Michal, 72. Hlaváč Dušan

Grygov , 50 diváků

Rozhodčí: Janáček Lukáš – Crhák Ondřej, Gavenda Jakub.

Sestava FK H. B. :

Krätschmer Karel – Pudil Bronislav, Henkl Jiří, Fatrdla Dominik, Švebiš Michal – Frýdek Jiří, Jahoda Pavel, Ferenčík Lukáš [K], Svozil Matěj – Krbeček Matěj, Nguyen Michal

—  Hlaváč Dušan, Liďák Filip, Moravec Ondřej, Grauer Jiři, Řezníček Patrik

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.