Nedělní zápas A-týmu v Opatovicích

V neděli netradičně v 10:00 odehráli naši hráči utkání proti TJ Sokol Opatovice. Do Opatovic to není z Hluboček nejblíže a tak si naši hráči museli přivstat. V autobuse nikdo neseděl v pyžamu a nebo v poblité mikině ze včerejšího večera. Takže se zdálo, že k tomu všichni přistoupili zodpovědně.

Kvůli zpoždění na trase, jsme do cíle dorazili o něco později, než bychom chtěli. Domácí se již rozcvičovali a vypadali, že jim desátá ranní hodina na rozdíl od nás vyhovuje. Věděli jsme, co nás v Opatovicích čeká. Tam je vždycky nakloněná rovina. Teď nemyslíme kvůli rozhodčím, ale, protože hřiště je nakloněná rovina. Navíc je dost malé, trávník není ideální, takže fotbal tam často připomíná boj. Domácím takové podmínky vyhovují a proto doma již od 2.10.2022 neprohráli (to jsme před zápasem nevěděli, ale teď když to víme, tak o to větší radost z výsledku máme).

Každopádně do parády si nás vzal náš kondiční trenér Tomáš Režný, který konečně našel své pravé uplatnění v týmu a během pěti minut nás všechny dostal do režimu zápasu.

V tomto utkání, i když je nám to líto, tak se nám vyplatilo, že je zraněný Marek Goldscheid. Protože Ondra Goldscheid narozdíl od svého bratrance má rozum a tak jako kapitán vybral, že první poločas budeme hrát do kopce. Ne-protaktizoval zápas již na začátku, jako kdysi Marek v Nové Hradečné! Ondra se nám na tomto výjezdu vyplatil několikrát. Při odjezdu ještě zastavil dopravu, aby mohl autobus odjet.

Úvod do zápasu nám vyšel skvěle, již v první minutě jsme šli do vedení „zásluhou“ Matěje Krbečka. No zásluhou, on dal ten gól, ale připravit mu ho musel před skoro prázdnou bránu František Henkl. No a Matěj pak na malém vápně dokázal špatně trefit míč, který se štěstím doputoval za brankovou čáru. Takže 0:1. Domácí se soustředili převážně na nakopávané míče. Na tomto malém hřišti z kopce je to silná zbraň, naši hráči si s tím, ale většinu zápasu věděli rady.

I tak se Opatovice dostali do šance. Vyrovnat mohl v osmé minutě Jan Hostaša, ten si před našim vápnem zpracoval míč a vyslal levou nohu tvrdou skákavou střelu na zadní tyč. Patrik Axman, ale předvedl parádní zákrok a balón vyrazil na rohový kop. Roh se nám podařilo ubránit a rozjet rychlý protiútok. Ten domácí přerušili faulem kousek za půlící čárou. Takže jsme kopali standardku. K exekuci se postavil Ondra. Kopl střílený centr do vápna. Ve vápně si balón našel Víta Koplík. Brankaři nedal šanci a otevřel tak svůj střelecký učet v tomto zápase. 0:2.

O tři minuty později bylo ještě veseleji. A teď pozor! Ondra zachytil špatný odkop domácího brankáře Dominika Smutného. Balón si srovnal na levačku a pokusil se o lobík. A byl z toho gól. Ondrovi se podařil lobík. Planeta země měla asi správné postavení k Merkuru. Vedli jsme tak již 0:3 a Dominik mohl být ještě smutnější.

Domácí byli vývojem utkání otřesení a v prvním poločase už se nedokázali vrátit do zápasu. V rozmezí dvacáté a čtyřicáté minuty jsme měli několik šanci na zvýšení skoré. Takže jdeme na to. Nejprve ve dvacáté minutě se ocitl sám před brankářem Matěj, ale vysoký míč z hranice velkého vápna nedokázal usměrnit do sítě. Netrefil ani malé vápno. Ve 25. minutě měl šanci opět Matěj. Dostal pěknou nahrávku od Michal Koupila, namířil si to do vápna a místo přihrávky z rohu malého vápna se rozhodl pro střelu pod víko. Rozhodnutí to bylo špatné. A byl z toho po zákroku domácího borce v bráně pouze roh.

O čtyři minuty později, utíkal po nahrávce od Matěje, který tentokrát radši nahrál, sám na bránu Fanda. Dominik Smutný ale včasným vyběhnutím z brány Fandovi snížil úhel a jeho střelu vyrazil. Balón se odrazil na dobíhajícího Ondru, který z nějakého důvodu místo lobu volil prudkou střelu, kterou trefil domácího obránce do noh. Nechápeme, přitom mu ty lobíky už tak jdou.

Hosté mohli snížit po standardní situaci. Jan Hostaša se pokusil překvapit Patrik ze třiceti metrů, Paťas ale dával pozor a jeho střelu pod břevno vyrazil na roh. Nakonec se nám do konce poločasu ještě podařilo odskočit o čtyři branky. Ve 43. minutě našel ve vápně Matěj nabíhajícího Fandu, který z přehledem trefil za háčky. Těšně před odchodem do kabin ještě domácí hráč číslo 15 předvedl představení. V průběhu poločasu často něco brblal. My mysleli, že si povídá pro sebe, ale nejspíše to bylo na nás. Pak už toho měl asi fakt dost, tak sebral míč a pokusil se trefit naše fanoušky na tribuně. Naštěstí nejspíše neměl zrovna formu, takže míč je docela dost netrefil. Rozhodčí se nad ním slitoval a neudělil mu druhou žlutou kartu. No a tak se hráč, kterému jeho spoluhráči říkají „Kozel“ sebral a hřiště opustil sám.

Nic dalšího už se do konce poločasu nestalo. A tak všichni hráči zamířili po schodech do kabin.

Ve druhém poločase domácí zlepšili výkon, hra se více vyrovnala a šance byly na obou stranách. První jsme měli my. V 55. minutě Pavel Jahoda rychle rozehrál aut, našel nabíhajícího Matěje .Ten se pokusil prostřelit brankaře, ale zase nedal. To už nejspíše nebude náhoda. Jestli někdo potřebuje občas vyměnit kopačky, tak Matěj nohy.

Domácí pak měli před naší bránou několik centrů, které se nám podařilo odvrátit. Z jednoho takového centru se dostal k odraženému míči domácí Sigmund Daniel. Zkusil to na zadní tyč, ale ani on Paťase nepřekonal. V 62. minutě se dostal na hřiště Michal Nguyen, který střídal Michala Koupila, neplést si to s Michalem Korcem, který byl v té době ještě na střídačce.

Hned po tomto střídání jsme mohli přidat další gól. Fanda zatáhl míč na polovinu Opatek, tam ho kousek od rohového praporku přerušili domácí. K zahrávání trestného kopu se postavil Ondra, poslal přízemní střílený centr, který o kousek netrefil před prázdnou bránou Víta. Možná, kdyby si vzal o číslo větší kopačky, tak je to gól. No a tak jsme to mohli být my, kdo inkasují. Domácí vystihli naši špatnou rozehrávku před vápnem a do obrovské šance se dostal Zela Jan. Výborný Paťas ho ale i tentokrát vychytal.

V 69. minutě ale už bylo skoré 0:5. Rozehráli jsme roh na krátko, ze kterého Martin Auffahrt, za hlasitého povzbuzování Ondry, ať necentruje, poslal přesný centr na Víťu, který hlavou s přehledem proměnil. Zbytek zápasu se oba celky soustředili na co největší zjednodušení hry. Pro žádného fanouška to nebylo moc koukatelné. Balón byl hlavně ve vzduchu a nebo někde v zámezí.

V 72. minutě se do hry dostal i náš třetí Michal, Michal Korec, který střídal Matěje Krbečka. Těsně před koncem zápasu se nám ještě podařilo zvýšit na konečných 0:6. Ondra našel na středu hřiště Víťu, který si povodil obránce a z osmnácti metrů krásně obstřelil domácího brankaře. Vzali jsme si tedy ponauční z toho, že když už má Víta dva góly, tak je potřeba ho najít i potřetí. Tak doufáme, že teď už bylo vše v pořádku.

Rozhodčí si nechtěl nic komplikovat, ani nebylo potřeba a tak přesně v 90. písknul do píšťalky a potvrdil, že si ze zápasu odvezeme plný počet bodů.Zápas nám vyšel herně, výsledkově i finančně. Peníze do kasy poputují za Ondru jako kapitána, za Víťův hattrick a za Paťasovu nulu. Zajímavostí je, že když měl Paťas naposledy nula obdržených gólů v zápase, tak někteří lidé ještě nebyli ani na světě. Bylo to v souboji proti TJ Sokol Protivanov 23.10.2021. Kdo za to může? Necháme na Vás. Každopádně kolem 20. října se Patrikovi evidentně daří, nedivili bychom se tedy, kdyby 2x.10.202x přišla vzadu další nula.Pro nás je hlavně důležité, že jsme potvrdili dobrý výkon a body z domácího utkání. Je to podruhé za sebou, co jsme neinkasovali, obrana hra nám teď šlape dobře a vepředu vždycky nějaký gól zatím dáme i když tam máme Matěje.

šem fanouškům, kteří se s námi jeli podívat moc děkujeme. Příští týden nás čeká další těžké utkání, tentokrát doma proti FC Beňov. Tak se uvidíme tam.