[VIDEO] Sobotní zápas A-týmu s FC Beňov

V sobotu 28.10.2023 odehrálo naše A-mužstvo poslední domácí utkání v podzimní části sezony 23/24. Nemusíte se bát za 14 dní budeme hrát ještě doma předehrávku, ale to už bude jarní část. Přijel k nám čtvrtý celek tabulky FC Beňov.

Kvůli silnému dešti během týdne to ještě v pátek vypadalo, že se snad hrát nebude. Hřiště bylo připraveno spíše na vodní pólo, případně jsme mohli nasadit kapry. Jirka Henkl ale v sobotu dopoledne udělal maximum, herní plochu vysával houbou a tak. Podařilo se mu hřiště dostat do stavu, kdy se na něm dalo „hrát“.

Našemu A-týmu se v posledních kolech dařilo, a tak jsme do zápasu vstupovali jako favoriti. Na soupisku se nám vrátil po zranění bývalý kapitán Marek Goldscheid. Jedinou naší absencí tak byl Tomáš Režný, který nejspíše naskočí až v příštím roce. Na zranění máme aktuálně štěstí, docela se nám vyhýbají (to musíme zaklepat).

Kdo ale na zranění štěstí nemá, to jsou naši soupeři. Podle ohlasu jím většinou chybí čtyři až pět hráčů ze základní sestavy (tak to působí, že máme nejužší soupisku). A výjimkou nebyl ani Beňov, který k nám přijel značně oslaben. Hlavní ztrátou Beňova byl určitě jejich nejlepší střelec Filip Machač, který si odpykával trest za červenou kartu. Nejspíše věděl, jaké bude počasí a nechtěl si u nás v blátíčku zašpinit kopačky.

Začátek utkání patřil hostům, byli aktivnější a připravili první gólovou šanci zápasu. V 11. minutě našel křižný balón v našem vápně Matyaše Gréče, který nic nevymýšlel a z jedné se pokusil prostřelit Patrika Axmana, ten si s jeho střelou i následnou dorážkou poradil a náš tým tak podržel. Paradoxně jsme to byli my, kteří nakonec dali o dvě minuty později první gól. Ve středu hřiště vybojoval Vít Koplík balón, poslal průnikovou přihrávku na Matěje Krbečka, tomu se nikam nechtělo běžet, a tak posunul míč na Ondrou Goldscheid, ten si ho levou nohou připravil a z hranice velkého vápna na přední tyč prostřelil hostujícího brankaře, 1:0.

Vstřelený gól nám vrátil vítr do plachet a začali jsme hrát. Ve 17. minutě jsme mohli jít do vedení o dvě branky. Michal Koupil našel dlouhým míčem za obranou v náběhu Frantu Henkla, který si míč přebral, namířil si to do vápna soupeře, ale jeho střelu Beňovský brankář nohou vyrazil. Ve 20. minutě jsme mohli jít do vedení o dvě branky. Matěj se dostal k odraženému balónu, zavezl míč do vápna a vyslal „fantastickou střelu“ na přední tyč. Tam ale životním zákrokem zasáhl hostující brankář a vyrazil na roh. Tak to fakt bylo.

Ve 23. minutě jsme mohli jít do vedení o dvě branky. Michal Koupil dostal přihrávku proti noze, na hranici velkého vápna. Opřel se do toho vší silou, balón udělal víííí, fanoušci jeee a hostující brankař šel míč podat od rohového praporku, kde skončil. Ve 24. minutě jsme mohli jít do vedení o dvě branky. Přetaženým centrem Ondra našel na zadní tyči Frantu, který to zkusil napálit z oleje, ale trefil pouze dobře postaveného obránce z Beňova. Ve 30. minutě jsme mohli jít do vedení o dvě branky. Víťa poslal další průnikovou nahrávku, tentokrát na Frantu, ten balón zatáhl a ve vápně našel pod sebou Matěje. Který měl už v kopačkách příliš vody, a tak se mu z malého vápna nepodařilo brankaře prostřelil. Nastřelil ho do noh. Míč se odrazil a vyletěl hodně vysoko. Matěj tedy vyskočil, s myšlenkou, že bude hlavičkovat do prázdné brány. Bohužel přes mraky mu silně zasvítilo sluníčko do oči a Matěj prázdnou bránu hlavou netrefil.

O dvě minuty později mohl jít do obrovské šance Víťa, ale poslední hráč v červeném drese Matěj ho odbránil. Ve 34. minutě jsme mohli jít do vedení o dvě branky. Matěj tentokrát hrál s červenými, prostrčil míč na Fandu, který si to namířil na bránu soupeře. Zasekl si obránce a už přemýšlel, jak gól oslaví. Bohužel trefil pouze popelnici, a to se moc dobře neslaví. Ve 37. minutě jsme mohli jít do vedení o dvě branky. Pavel Jahoda se pokusil o křižný míč, ten vyčíhl hostující hráč a chtěl ho usměrnit na svého brankáře. Bohužel pro Beňov ale málo, naštěstí pro Beňov se k míči dostal Matěj. Ten se zbavil dobíhajícího obránce a postupoval sám na bránu. Ale co se nestalo, při střele stoupl do kaluže (zrovna na tomto místě Jirka Henkl neodvedl před zápasem dobrou práci), no a jednoznačně kvůli tomu gól nedal.

Když, do té doby výborný hostující brankář Marek Judas viděl, jak je Matěj zoufalý, a že bude nejspíše ještě do poločasu nejen vystřídán, ale i prodán na Libavou, tak se mu „jako že schválně“ nepovedl výkop právě na Matěje. Který tak postupoval sám na bránu, vyhnul se všem kalužím a s přehledem sobě vlastním zavěsil 2:0. Ve 41. minutě jsme mohli jít do vedení o tři branky. K hlavičce se po rohovém kopu dostal Víťa, ale bránu přestřelil.

Ve 44. minutě jsme šli do vedení o tři branky. Franta prostrčil míč na Ondru a ten z rohu malého vápna na zadní tyč zavěsil. Do konce poločasu to bylo všechno, a tak se šlo sušit do kabin.

Do druhého poločasu nastoupili oba týmy ve stejném složení. V druhé půli tempo trošku opadlo a hra se více vyrovnala. I tak jsme si vytvořili dalších několik příležitostí a hosty téměř k ničemu nepustili. Takže pojďme v rychlosti na to.

V 52. minutě se dočkali všichni ti, co na to čekali. Ondra a jeho lobík. Ondra se dostal na půlícím kruh k míči. Levým okem si všiml, že je hostující brankař z brány hodně venku a pravou nohou ho z půlky přehodil. Bylo to moc pěkný gól. Pokud dáme ještě jeden takový, tak budeme muset zvednou vstupné na alespoň 32Kč.

V padesáté šesté minutě došlo na naší straně ke dvojímu střídání. Do hry naskočil Marek Goldscheid a Michal Nguyen, naopak ze hřiště byli staženi Matěj a Michal Koupil. Kluci si už tak v klidu mohli jít dát kapačky na topení. No a mohlo to být střídání snů. Marek našel prvním dotekem na hřišti ve vápně Michala N. který prvním dotekem zavěsil. Bohužel jako kazič snů se ukázal pomezní rozhodčí, který nekompromisně mával offside. Skóre tak bylo stále 4:0.

Michal si mohl spravit chuť v 64. minutě. Ve vápně ho našel přesným centrem Ondra. Ale Michal nedokázal usměrnit hlavičku do brány. V 72. minutě měl další svoji šanci na vstřelení gólu Fanda. Přesnou přízemní přihrávkou ho na malém vápně našel Martin Auffarth. Vypadalo to, že Fandovi ujely obě nohy, anebo se minimálně splašily. Hodil se do skluzu a z bezprostřední blízkosti bránu netrefil.

V 75. minutě naskočil na hřiště Michal Korec, odpočinout si pak šel po dobrém výkonu Víťa. Další naši obří šanci spálil v 79. minutě Michal N. Dostal se ke střílenému centru a z malého vápna bránu přestřelil. Prý to měl těžké. Zápas se už pak více méně dohrával na polovině hřiště. Když už to vypadalo, že všichni budou moct jít do tepla za stavu 4:0, tak přišel náš pátý gól. Dočkal se Fanda. Toho do samostatného uniku poslal pěknou přihrávkou Marek. Fanda zavřel oči, pomodlil se a proměnil. Konečné skoré tak bylo 5:0.

I když sobotní výkon nebyl úplně optimální, hlavně v úvodu utkání, tak se nám podařilo zvítězit. Je to již naše sedmé vítězství v řadě, a navíc třetí nula vzadu. To už se nám nestalo ani nepamatujeme. Máme tedy tři body a nikdo nenastydnul během zápasu. Takže můžeme být spokojení, jediné, co nás tak může mrzet je neproměňování vyložených šancí. Příští týden nás čeká poslední letošní výjezd a to do Kovalovic. Tam to bude velmi těžké, protože Kovalovice doma příliš body neztrácí. Takže nás přijeďte všichni povzbudit!

Na závěr bychom ještě chtěli všechny fanynky informovat, že tak jako na fotce z kabiny vypadá Míra Sekela, tak vypadají všichni naši hráči!