Fotbalový víkend 17.-18.6.2023

Tak je to tady. Je konec, všichni se dočkali. Je po sezoně. Hráči A-týmu si můžou odpočinout, fanoušci už se nebudou muset minimálně měsíc stresovat, jestli hráč ví kam přihrává nebo ne. Jestli to kazí schválně nebo, že by to udělali lépe a tak podobně. Prostě prázdniny.

___A-Tým___

A-tým odehrál svůj poslední zápas sezony 2022/23 na hřišti FK Slavonín. Jak už jsme dříve avizovali, proti tomuto celku se nám v posledních letech příliš nedaří. Chtěli jsme tedy Slavonínskou kletbu zlomit a získat tři body. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, již ve 4. minutě jsme šli do vedení 0:1.

Pavel Jahoda poslal z pozice pravého obránce pěknou průnikovou přihrávku na Tomáše Režného, ten balón ve vápně zpracoval a nabídl přihrávku před prázdnou bránu Martinu Ambrožovi. Ambi se nemýlil. Po vstřeleném gólu jsme hru kontrolovali a drželi více míč na svých kopačkách. Kluci ze Slavonina se soustředili na nakopávání dlouhých balónů na svého nejlepšího střelce Pavla Pošustu. Když to nešlo kombinačně, tak si domácí pomohli standartkou.

Ležérní bránění našeho týmu při rohu zapříčinilo vyrovnání na 1:1. Pošusta hlavičkoval úplně sám na malém vápně a z bezprostřední blízkosti prostřelil našeho brankaře. Skóre se sice změnilo, ale hra vypadala stejně. Vypracovali jsme si několik dobrých brankových příležitostí, ale ty jsem trestuhodně zahodili. Když už se nám gól podařilo vstřelit, tak se jednalo o offside. No takže co se mohlo stát? Klasicky přišel trest. Domácí aplikovali svoji hlavní herní variantu, nakopli dlouhý balón na Pošustu, ten si balon zpracoval pohrál si s naší obranou a střelou na bližší tyč poslal domácí do vedení. Zajímavé je, že tento hráč dal v letošní sezoně 11 gólů, z toho pět nám. Těžko říct, co jsme mu udělali. Bylo by fajn, kdyby se třeba přeorientoval na Bystřici. V prvním poločase se už nic důležitého nestalo a tak se šlo do kabin za stavu 2:1.

Ve druhém poločase se náš soupeř víceméně soustředil na bránění výsledku a prupovídky. Kdyby měl David Heil zájem napsat knihu o svých postřezích ze hřiště, tak mi ji nechceme. Otočení výsledku v náš prospěch jsme se dočkali v rozmezí 61 a 63 minuty. Nejprve v 61. minutě uklízel na 2:2 Míra Sekela do prázdné brány nahrávku od Fandy Henkla. O dvě minuty bylo ještě veseleji. Ambi dostal průnikovou nahrávku, obhodil si obránce, přehodil brankaře a běžel se radovat do rohu. Radovat z výhry jsme se mohli dvě minuty. Po naší ztrátě na půlce hřiště rozjeli domácí pěkný protiútok, na jehož konci zakončoval osamocený Daniil Bolshakov. Bylo srovnáno. Remíza nám nestačila, chtěli jsme vyhrát.

Bohužel jsme pak rozjeli sérii zahozených šancí. Nejprve Matěj Krbeček z bezprostřední blízkosti hlavou trefil pouze tyč prázdné brány. (Matěj se bohužel už nebude moct na tréninku smát Martinovi Auffahrtovi, že má šišatou hlavu, protože se ukázalo, že ji má možná ještě šišatější). O necelou minutu později upaloval sám na bránu Tomáš Režný, ale v poslední moment si balón příliš předkopl a pozorný domácí brankář ho zpacifikoval. Domácí měli také své šance. Tím, že jsme se tlačili v sedmi dopředu jsme nechávali Slavonínu dostatek místa na protiútoky. Naštěstí pro nás i oni už gól nedali. Na konci zápasu nás při dvou velkých příležitostech podržel Patrik Axmann. Takže v 90. minutě při konečném hvizdu rozhodčího na tabuli stále svítilo skóre 3:3.

Nakonec se ukázalo, že tento bod byl fajn, protože nás posunul na konečné 4. místo tabulky. Ale o tom si povíme jindy v samostatném článku. Na sestřihy gólů se zápasu se můžete podívat na youtube kanálu FK Slavonína: https://www.youtube.com/watch?v=F2ciILcc3Yc

Díky moc všem fanouškům, kteří nás přišli podpořit a fandili nám po celou sezonu. Za necelé dva měsíce jsme zpět.

___B-Tým___

Naše béčko zajíždělo k domácímu zápasu do Červenky. Teď si říkáte, zase to mají špatně jako když psali že v Dubu je Hombok staduim. Ale nene. My jsme byli domácí, ale protože je naše hřiště v rekonstrukci, tak se hrálo na venkovním hřišti. O samotném zápase by se mohl natočit dokument. Tam se stalo tolik věcí a tolik zvláštních věcí, že se vystačíme s popisem jen toho základního.

Filip Liďák má nové kopačky, růžové, sluší mu a hrál dobře. Snad mu vydrží.Bylo hodně vedro.Měli jsme straně moc jasných brankových příležitostí v jedenácti, deseti a na konec i devíti hráčích, dali jsme pouze tři (Dušan Hlaváč, Fanda Henkl). Poslední gól si dali hosté sami (pozor hosté = červenka, víme proč .) ).Moc gólů jsme dostali. Sedm.Ve 43. minutě dostal Honza Stanický červenou kartu. Domácí hráč utíkal sám na bránu chtěl si Honzu obhodit a trefil ho do loktu. Ruka byla u těla. Červená přísná, ale obhajitelná.

Poločasové skoré 1:1.V 72. minutě zmizel Pavel Jahoda ze hřiště. Měli jsme pauzu na pití a když jsme se vrátili, tak už tam Pavel nebyl. Po chvilce hledání jestli se Pavel neschovává pod kamenem, jsme zjistili, že mu rozhodčí za větu „Proč to pískáš, není potřeba občerstvení.“ udělil druhou žlutou a tedy červenou kartu. To jsme si nevymysleli, tak je to v zápise. Na hřišti už se pak od vyloučení jen jiskřilo a hádalo.Výsledek 2:7 pro Červenku.

Bylo na hřišti spousta sporných a zvláštních rozhodnutí? Nejspíše ano, ale kdo jsme my, abychom to hodnotili. Rozhodčí se někde musí zaučit a kde jinde, když ne v Okrese v zápase ve kterém o nic nejde. B-tým ještě po sezoně nemá, tu ukončí až příští zápas ve venkovním utkání proti Sokol Střelice. Takže se tam doražte kouknout.