[VIDEO] Sobotní zápas s FC Sigma Hodolany

V sobotu odehrálo naše áčko derbíčko proti FC Sigma Hodolany. Začíná to trošku vypadat, že naše šatna je prokletá. Možná bychom měli koupit kozu, nejdřív ji šoupnout na hřiště, ať ho poseká a pak ji v kabině obětovat. Protože hráči, kteří se ještě nenakazili „zádovicí“, tak dostali klasickou rýmičku. A jak víte, tak pro chlapy je tato nemoc krajně nebezpečná.

Tréňa měl co dělat, aby poskládal jedenáct hráčů schopných hrát. Pacienti dostali ibalginy zapili ho energeťákem a museli na hřiště. Tímto firmě ZENTIVA A.S. děkujeme a pokud by měli zájem nás sponzorovat, tak klidně. Jejich produkty často využíváme.

Abychom se nevymlouvali ale jen my, tak i z tábora hostů bylo hlášeno několik absencí. Z Olomouce přijelo klasicky na zápas kouknout spousta fanoušků, z Hluboček přišlo také několik lidí, takže náš stadion byl téměř plný. Fandové dělali velký rámus, to pro hráče, které bolela hlava, nebylo ideální. Z toho, co se dělo na hřišti, pak mohla zejména domácí část fanoušků hlava také začít bolet.

Do utkání jsme vstoupili aktivně. Hosty jsme vysoko presovali a drželi je na vlastní půli. Hodolany na to zareagovali střídáním a ve 4. minutě stáhl sám sebe ze hřiště hrající trenér Milan Kovařík. Nejspíše neplnil svoje vlastní pokyny, a tak dal svým hráčům najevo, že se nebude s nikým párat. Ani se sebou. Anebo to bylo tak, že se zapomněl smazat se základní sestavy v zápisu. Těžko říct, jak to bylo.

Nicméně, než si stihl sednout na střídačku, tak už jsme vedli 1:0. V 6. minutě se prosadil Vít Koplík. Hosté od nás dostali stejný gól i v minulém zápase, vypadá to, že jsou nepoučitelní. Uvidíme příště. Kdyby se zápas hrál 7 minut, tak je všechno růžové a my si nemáme na co stěžovat. Bohužel zápas se hraje minut o něco více. Otěže zápasu pak převzali hosté a ve zbytku prvního poločasu byli lepším týmem.

Nejprve v 9. minutě vyrovnal na 1:1 Mráček Pavel. Ten využil nedůrazu našich hráčů před vápnem a ze skluzu zakončil přesně. O 6 minut později šli hosté do vedení. Druhý gól byl skoro jak přes kopírák. Naši hráči byli opět slabí v souboji, míč se pak poodrážel šťastně pro hosty až k volnému Tomáši Alkovi a ten s přehledem zavěsil. Hra se pak opticky vyrovnala. Na hřišti se trošku přiostřilo. Pavel Jahoda, který si odnesl pět stehů, by řekl, že se možná přiostřilo trošku více. Hosté byli ale stále nebezpečnější. Vytvořili si několik gólových příležitostí, které buď skončili mimo bránu anebo je vychytal Radek Holý. Takže jsme je potrestali.

Ve 29. minutě Ondra Goldscheid vybojoval na polovině hřiště míč, namířil si to do vápna, tam hledal spoluhráče pod sebou. Nikoho nenašel, tak si narazil s hostujícím klučinou a zavěsil do prázdné. Abych předešli dohadům, opravdu to nebyl Zdena Krajc. Do kabin se tak šlo za stavu 2:2. Kdyby to ale bylo 2:5, tak by se asi nikdo moc nedivil. V kabině jsme si slušně řekli, že takhle to kurva nejde. Rozdali zbytek ibalginů a šli se zápasem něco udělat.

Nejspíše něco z toho zafungovalo, protože ve druhém poločase se naše mužstvo zlepšilo. Hru jsme více kontrolovali a skoro celý druhý poločas se hrál na půli soupeře. Hodolanům trošku došla šťáva a soustředili se na udržení remízového výsledku. Fotbal to nějak extra pohledný nebyl. Hra byla hodně rozkouskovaná. Dost se polehávalo a povídalo.

V 68. minutě naskočil na hřiště Jirka Frýdek, který vystřídal Martina Auffahrta. Marťas toho už měl dost. Takže se šel sprchnout, udělal si horký nápoj a skočil do postele. Mezitím spěl zápas pomalu k remízovému závěru. Jako šťastnější mužstvo bylo nakonec to naše. V 79. minutě našel Ondra průnikovou přihrávkou ve vápně hostu Toma. Rejža z rohu malého vápna bez problému prostřelil svého, po tomto gólu již bývalého kamaráda, a běžel se radovat k rohovému praporku 3:2 pro domácí.

Sigma nehodila flintu do žita a snažila se ještě vyrovnat. Jednu obrovskou šanci na vyrovnání si vypracovali v 93. minutě. Do našeho vápna přiletěl přetažený centra na hostujícího borce. Ten to z první napálil na bránu. Radek předvedl skvělý zákrok a střelu nohou vyrazil před sebe. Tam se k míči hnal další kluk z Hodolan, ale Marek Goldscheid obětavým zákrokem střelu zblokoval. Následnou třetí střelu hostu pak Radek v pohodě sbalil pod ruce a rozhodčí pískl konec.

Jednalo se určitě o nás nejslabší letošní zápas. Na některých (na většině) hráčů bylo vidět, že nejsou v top formě a mají hlavně problémy sami se sebou. I tak se nám podařilo zvítězit a získat velmi cenné tři body. Ne vždycky se herně daří, ale jsme rádi že v zápasech, kdy to fotbalově není ono, dokážeme body urvat. Pro Sigmu je to určitě krutý výsledek, protože zejména v prvním poločase byli lepším týmem. Ale takový je fotbal. Děkujeme všem fanouškům, kteří na zápas přišli a vytvořili pro hráče skvělou atmosféru. Tak díky a za týden se uvidíme na Sadech. P

pOZN: pokud se ibalgin považuje za nepovolenou látku, tak všechno výše napsané týkající se tohoto prášku popíráme. Pogba nám říkal, že je vše v nejlepším pořádku.