[VIDEO] Sobotní zápas A-týmu

Tento víkend se naše mužské týmy příliš nepředvedly. Bylo to velké špatné.

V sobotu čekalo A-tým utkání proti FC Kralice na Hané. Kralice byly na spodu tabulky s jedním bodem. Na zápasy se spíše neschází, než schází. Že to mají celé na párku, jde poznat i na tom, že k nám přijeli s červenými dresy. Stačilo by se podívat na příslušný web, aby zjistili, že červené máme my a mají si vzít jiné. Ale to se jím nejspíše nechtělo.

Pro nás to nebyl ideální zápas. Je to takový ten zápas, kdy můžete jen ztratit, protože všichni očekávají vysokou výhru. Tady trošku předběhnu a řeknu, že jsme ztratili. Hodně nás mrzí samozřejmě, že jsme nezískali tři body, ale ještě více předvedená hra. Do předu jsme byli málo kreativní a v obraně nedůrazní. Soupeři stačilo dvakrát kouknout k nám na polovinu, aby dal dva góly.

Před samotným začátkem zápasu, se tedy ještě chvíli dohadovalo o dresech, ale nakonec kluci z Kralic dostali rozum (a strach z větší pokuty) a dresy si od nás půjčili jiné. Podcenění přišlo už u losu. Náš kapitán Mara prohrál los a tak jsme v první půli hráli směrem na šatny. Marek prohrál los už po několikáté, měl by to potrénovat. Pokud mu nejde poznat jestli padne pana nebo orel, tak si mají dát kámen, nůžky papír a nebo čurimuri fuk. Je potřeba něco změnit! Do zápasu jsme vstoupili aktivně, již v 5. minutě jsme šli do vedení.

Brona Pudil poslal přízemní střílený centr do vápna, který tečoval Tomáš Režný (a připsal si tak další krásnou chtěnou asistenci) na Frantu Henkla. Ten potvrdil, že mu to tam letos padá a i tentokrát se z hranice malého vápna nemýlil. Všechno bylo tedy zatím růžové. Zápas se pak odehrával před vápnem soupeře. Kralice byli zalezlí v 10 lidech a soustředili se na odkopávání balónu. My jsme se ale nedokázali do nějaké větší pořádné šance přes bránící hosty dostat.

Bylo tam pár střel z poza velkého vápna, které ale končily mimo bránu. No a tak přišel trest. Ve 28. minutě Kralice vybojovali balón a rozehráli rychlý brejk na Josefa Cibulku. Ten si povodil naše obránce a chytře z úhlu zakončil na přední tyč. Obrázek hry se pak nezměnil. Hosté zase zalezli a my se o něco snažili. V 39. minutě jsme mohli jít do vedení, ale Mara G. nedokázal usměrnit hlavou míč do prázdné brány.

O tři minuty později se uvolnil u kraje hřiště Martin Auff a z rohu velkého vápna vyslal nebezpečnou střelu. Hostující brankař předvedl ale dobrý zákrok a ránu vyrazil na roh. No a tak to byli hosté, co šli do vedení. Ve 44. minutě podruhé zavítali k nám do vápna. Udělali roh a z rohou nám dali gól na 1:2. Do druhého poločasu jsme přišli s jednou změnou. Za Aufika naskočila naše nová posila z Bystřice Michal Koupil.

Obrázek hry byl v podstatě stejný jako v poločase prvním. Na soupeře jsme tlačili, ale nějakou extra vyloženou šanci jsme nebyli schopní si připravit. Hosté se snažili zdržet čas kde mohli a tak se často na něco čekalo. Až někdo něco rozehraje, někdo někam dojde, až se všichni ošetří. Pro fanoušky naše i Kralic to musel být hrozný pohled.

O druhém poločase není moc co říct. V 63. minutě jsme po druhé v zápase vystřídali. Za Matěje Krbečka naskočil Marek Švanda. Snažili jsme se hru zjednodušit, hrát rychleji a posílat do vápna soupeře jeden centr za druhým. S těmito centry si ale Kralice věděli rady. Když už se zdálo, že to hosté dokážou a výhru ubrání, tak se nám podařilo alespoň vyrovnat.

V 88. minutě, přešel dlouhý křižný balón na zadní tyč, Tomáš Režný balón vrátil před bránu na úplně volného Michal Nguyena. Michal prázdnou bránu trefil. V závěrečných třech minutách jsme mohli zápas ještě otočit v náš prospěch. Franta Henkl poslal prudký míč do vápna, kde chytře ramenem zakončoval Michal Koupil. Bohužel balón skončil kousek vedle pravé tyče soupeřovy brány. V zápase jsme tak ztratili dva body za remízu 2:2. Na celý zápas se můžete opět podívat na našem webu.Je to velký škoda, po dobrý výkonech v prvních čtyř kolech, jsme udělali minimálně deset kroků zpátky. Pokud chceme pomýšlen na přední příčky, tak soupeře jako jsou Kralice musíme doma bezpodmínečně porážet. Ve výsledku máme ale z pěti zápasu pouze dvě výhry a to je o tři méně, než by jsme si přáli.

Všem fanouškům kteří se přišli podívat děkujeme a za předvedený výkon se omlouváme. Po zápase jsme zaslechli nějaké ohlasy, že z naší hry dostali někteří průjem. To je nám samozřejmě líto. Snad vás nebylo více. My se pokusíme zlepšit a vy jezte více zeleniny. Tak zase příště Ahoj.