Halový turnaj starších žáků v Lipníku nad Bečvou

V sobotu 17.2.2024 se mužstvo starších žáků zúčastnilo miniturnaje v moderní hale v Lipníku nad Bečvou. Původní plán pořadatelů bylo uspořádat turnaj pro šest týmů v kategorii U15 (starší žáci). Jednotlivé zápasy měly trvat 12 minut. Nicméně polovina přihlášených týmů se postupně odhlásila kvůli nemocem . Proto se formát turnaje změnil na dvoukolový triangl s délkou zápasu 15 minut.

My jsme tento formát uvítali, protože nám nabídnul možnost intenzivnějšího zapojení hráčů se dvěma dvojzápasy 15 + 15 minut. Našimi soupeři byly týmy z Tovačova a Nového Jičína.

V každém zápase bylo k vidění mnoho gólových šancí na obou stranách. Všechny tři týmy byly výkonově vyrovnané, kdy o výsledku často rozhodoval jediný gól. Vlivem jednoho „prospaného“ zápasu jsme po dvou výhrách (1:0), jedné remíze (1:1) a jedné prohře (0:3) obsadili druhé místo po vítězném Tovačově.

Naši hráči předvedli kvalitní hru. Chtěl bych ocenit bojovnost všech hráčů i velmi dobrý výkon brankáře. Turnaj byl cennou možností porovnat sílu s jinými hráči v rámci zimní přípravy. Odhalil také rezervy, na kterých musíme zapracovat. Už pomalu vyhlížíme začátek jarní části soutěže, která bude nepochybně novou výzvou pro naše hráče.

Soupiska FK Hlubočky: Vojta Polášek, Tom Homola, Štěpán Hejda, Šimon Mizerák, Honza Hanyk, Vítek Šumbera, Filda Šindler, Vojta Švébiš a Mates Mizerák.