1.běh příměstského tábora FK Hlubočky

Na začátku prázdnin započala již třetí sezóna, kdy Fotbalový klub Hlubočky, ve spolupráci s MAS Bystřička, organizuje pro děti z Hluboček a okolí příměstský tábor. V letošním roce se první běh uskutečnil od pondělí 13. července do pátku 17.července. Příměstské tábory probíhají v areálu fotbalového klubu v Hlubočkách.

Protože tento tábor organizuje fotbalový klub je část programu vyhrazena na výuku nebo zdokonalování fotbalových dovedností. Nicméně i letos byl kladen důraz také na trénink všeobecných fyzických dovedností a obratnosti. Využívala se obě hřiště s velice kvalitním travnatým povrchem, které jsou v areálu k dispozici, a samozřejmě spousta tréninkových pomůcek. Mimo samotný tréninkový program byly domluveny i některé další atraktivní akce. V pondělí na tábor zavítali členové Obecní policie Hlubočky se svým služebním psem. Po krátké prezentaci jejich činnosti v obci, včetně zdůraznění, co se smí a nesmí, a no co se má dávat pozor, byla představena ukázka výcviku služebního psa. Předvedení poslušnosti a záchytu nebezpečného pachatele bylo velice „koukatelné“ a zaslouží pochvalu a poděkování. V úterý k nám přijel přední český freestyler Petr „KARI“‘ Karásek. Předvedl nám ukázky Freestyle fotbalové show popírající místy i fyzikální zákony. Ukázal triky a taneční kreace s fotbalovým míčem, při kterých použil různé části svého těla. Ostatně jeho vystoupení a triky lze shlédnout v mnoha videích umístěných na youtube. S účastníky tábora probral i nácvik některých triků. Petr by k nám měl zavítat i v rámci druhého běhu, takže doufáme, že ho někteří chlapci překvapí, jak se v průběhu prázdnin tyto cviky nabiflovali. Ve čtvrtek byl připraven videokvíz na znalosti z oblastí FK Hlubočky, Sigma Olomouc, reprezentace ČR, Liga mistrů a další.  Překvapením bylo, že nejvíce znalostí měl ten, který byl skoro nejmladší. V pátek byly na programu jako každý rok dovednostní soutěže o ceny. Tentokráte nás trochu zaskočilo počasí, nicméně tyto soutěže, byť v omezenějším počtu, proběhly a zakončily tak týdenní program tábora.

V průběhu celého týdne se také dodržoval pitný režim, každý den se připravovaly dvě svačinky a vyzdvihnout je také potřeba výborné obědy, které nám dováželi z Restaurace v Údolí. Zbylo toho vždy minimálně.

Tříletý cyklus příměstských táborů bude zakončen druhým během v termínu od 17. do 21.srpna 2020. Doufejme, že i tentokráte nám vyjde počasí a budeme moci uskutečnit všechny připravené cvičení a aktivity.