Soustředění 2024

Hele, takže za čtrnáct dní už nám začíná sezóna. Je nám jasné, že se nemůžete dočkat a odpočítáváte dny do startu. Samozřejmostí je, že doma pilně trénujete fandění a mávání vlajkami.

I naši hráči se poctivě na začátek sezóny připravují. Tento týden jsme vyrazili na soustředění. Vyrazili je tedy silné slovo, protože soustředění jsme měli v domácích podmínkách. To ocenily hlavně manželky, protože každý večer měli svého může doma a mohli tak ihned zkontrolovat případný svalový progres.

Všechno jsme odstartovali v úterý na našem tréninkovém hřišti, kde jsme si osvojili základy běhání. Ve středu jsme přešli na pokročilé běhání a základy přihrávání. Ti lepší se dostali i k běhání s balónem.

Postupně jsme se dopracovali až do tělocvičny, kde jsme se snažili skákat přes švihadlo a pak si nás vzal na starost opět Michal Hradil. Ten, když viděl, jaké máme rozsahy, tak mu ukápla slza. I tak pro nás udělal maximum a šance, že v sezoně budou padat góly nůžkami se dost zvýšila. V pátek na společném obědě byl pro některé hráče trénink nejtěžší. A to obrat kuře. Kdo s tím měl největší problémy můžete hádat. Dáme vám nápovědu, jméno má Karel a příjmení Krätschmer, tak zkuste hádat.

Hráči, kteří ještě neupadli do svalové horečky anebo nepotřebovali vyhledat první pomoc, absolvovali trénink v Gymspotu v Bystřici. Tam se nás ujala Janča Vařeková. Ta nám představila svaly, o kterých jsme nevěděli, že existují. V sobotu nás stejně jako v pátek čekal pětihvězdičkový oběd ve „Slušná Čtverka“.

Po obědě jsme vyrazili do Hranic na přátelské utkání proti Bohuňovicím B. Cílem bylo vyzkoušet si nějaké taktické varianty a protočit všechny hráče tak, aby si všichni zahráli. Cíl jsme splnili. Zápas jsme vyhráli. Kolik to bylo nevíme, protože to nikdo nepočítal. Co je potřeba zmínit je to, že dal Michal Korec dva góly. To je fakt pecka.

Na závěr jsme pak hodili regeneraci v Hranicích na bazéně. Někteří hráči se rozhodli jít do sauny a někteří na bazén. Ukázalo se, že soustředění splnilo svůj účel, protože tobogán nikdo neucpal a to i přesto, že navzdory předpisům nás tam jelo pět současně.