Letní příprava na kole – Tour de Bobek

Náš tým začal letní přípravu na kole. Vyrazili jsme na klasickou třídenní Tour de Bobek. Bobek je vrchol v Beskydech ve výšce 871 metrů a přesně tam jsme se první den vydali. Trasa až na vrchol je dlouhá přibližně 120 km, což je vzdálenost, kterou uběhne průměrný fotbalista v Hlubočkách za jeden, maximálně dva zápasy. Bohužel cesta se neobešla bez obtíží. Nejprve se nám v Přáslavicích podařilo zapomenou našeho brankaře Patrika Axmana. Paťas se cítil trošku dotčeně a tak se pomstil skupince cyklistů, kterou svedl z cesty a úspěšně s ní zabloudil v Lipníku. Matěj Krbeček, který vyrazil z Velkého Újezda a byl ve skupině, kterou vedl Paťas, měl ujeto po 30 minutách 12 km, ale od domu byl vzdálený pouze 6 km. Jasný důkaz, že země je kulatá.

Druhý den, ti kteří neměli nohy v křečích, vyrazili na kole na nejvyšší horu Beskyd a zároveň nejhorší kopec na světě, na Lysou. V pekelném horku se horu podařilo zdolat nejstatečnějším 5 cyklistům a jedné cyklistce (Sylváá! Klobouk dúle!!! – pozn. editorky 😉 ). Vrchařskou prémii obdržel Tomáš Režný. Ti kteří nevyrazili na Lysou, tak absolvovali méně náročný pochod na chatu Kmínek. I když byl pochod méně náročný, tak se opět podařilo části z nás zabloudit. Stejně jako v zápase, orientace v prostoru nám dělá značné problémy. V neděli nás čekala další velká výzva. Bylo potřeba dopít Pomelo. A to je něco úplně jiného, jako dopíjet bečku, na to se člověk netěší a není to ani zábava. Následně jsme po řádném úklidu chaty a vystřízlivění vyrazili na zpáteční cestu. Ta se podařila více méně bez problémů, nikdo se nezranil ba dokonce ani neztratil a všichni dorazili úspěšně domů.Bohužel výlet splnil očekávání jen na půl. Vzhledem k tomu, že Broňa Pudil je nejen vynikající prodavač pomalých hrnců, ale i kuchař, který za pomocí své ženy Janči, připravil pro účastníky výletu tak dobré jídlo, že se o nějakém hubnutí nedalo vůbec mluvit. První letní vážení se tedy zatím odkládá. Pozitivní je, že se nám v průběhu sobotního večera podařilo namíchat nový alkoholický nápoj. Uvidíme, jestli si ho necháme patentovat a nebo jestli to bude náš dar lidstvu.