[VIDEO] Víkendové zápasy našich mužstev

Stejně jako víkend minulý a víkend předminulý se i tento víkend odehrály zápasy našich fotbalových týmů. Věřím, že všichni z vás se byli podívat a kluky podpořit, ale pokud, přeci jen někdo z vás kvůli velmi závažným důvodům nemohl přijít, tak tady má víkendové shrnutí. V sobotu odpoledne čekal náš A-tým v domácím utkání velmi silný soupeř. Přijelo mužstvo z Chvalkovic(SK Chválkovice z.s.), které má na své soupisce několik velmi zvučných jmen. Do zápasu jsme tedy podle některých skeptiků nenastupovali jako favorité, spíše se čekalo o kolik prohrajeme. Kurzy na naše vítězství byly vysoké. Proto končený výsledek a hlavně předvedená hra našeho mužstva, pár lidí určitě překvapila.

Pokyny do začátku zápasu byly jednoduché, hrajeme doma, takže si jdeme pro tři body. Úvod prvního poločasu se odehrával převážně na polovině hřiště. Oba celky se soustředily na obranu a čekali s čím přijde soupeř. Naše mužstvo si postupně budovalo herní převahu a dostalo s ke střeleckým příležitostem. Hosté byli nepříjemní hlavně ze standardek, kde se snažili využít svoji výškovou převahu. Ve 24. minutě přišla první změna skóre. Naši hráči získali míč před vlastním pokutovým územím a rozehráli velmi povedený brejk.

Ondra Goldscheid vyvezl balón načasoval milimetrovou přihrávku na Martin Ambroz, který samostatný průnik bez problému proměnil. Bylo to příjemná změna dát gól z brejku, většinou takové góly dostáváme (zdravíme do Bělkovice a Lipníka). O čtyři minuty později bylo ještě veseleji. Situace to byla takřka stejná, Chvalkovice ztratili balón na půlce hřiště, dlouhá nahrávka, Ambi šel sám na brankaře, brankaře obehrál, zasekl dobíhajícího obránce a našel před bránou volného Ondru, který se ze čtyř metrů do prázdné brány nemýlil (kdyby tohle nedal, tak ho nejspíše prodáme někam na Kazlov). Chvalkovice se po druhé obdržené brance dostaly do herního útlumu. Naši kluci se tlačili ještě více do předu, protože cítili, že by šlo zápas rozhodnout už do poločasu.

Ve 43. minutě kopali hosté roh. No a opakoval se stejný scénář jako u předešlých dvou gólů. Martin Ambrož se dostal k odraženému míči, vyslal kolmici na Martin Auffahrt, který si to namířil rovnou k bráně soupeře. Zbavil se dotírajících obránců a naservíroval míč zpět Ambimu, který z bezprostřední blízkosti prostřelil brankaře. (Aufika neubránili ani obránci, kteří ještě nedávno ubránili v Lize mistrů Messiho. Znamená to, že je Aufik lepší, než Messi? Nechceme spekulovat, je to námět k diskuzi). Stav po prvním poločase byl tedy 3:0.Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit stejně aktivně, jako jsme končili půlku první. Hlavně bylo důležité rychle neinkasovat a nenechat tak Chvalkovice takzvaně čichnout. Bohužel vyšla nám pouze první půlka plánu. Chvalkovice do druhého poločasu přeskupily řady a přidaly na důrazu. Hra se více vyrovnala. V 56. minutě snížil na 3:1, kdy po rychlé kombinaci na polovině hřiště a po pěkné přihrávce Romana Hubníka šel z boku sám na brankaře Šincl Filip, který se štěstím prostřelil našeho brankaře. Stav 3:1 ale nevydržel dlouho. Již za pět minutu jsme se z branky radovali znova my.

Pavel Jahoda se díky své bojovnosti a ve finále i díky štěstí dostal v soupeřivě šestnácte k míči a brankaři nedal žádnou šanci. Tempo hry pomalu upadalo, hostující i domácí hráči už byli unavení a tak se na obou stranách začali kupit chyby. V 75. minutě využil nedůrazu našich obránců hostující Povýšil Martin a prudkou ranou mezi nohy našeho brankaře snížil na 4:2. Naši kluci na to zareagovali zvýšenou aktivitou. Do konce zápasu se nám podařilo vstřelit ještě dva góly. Nejprve v 83. minutě se z velkého vápna technickou střelou trefil František Henkl. O tři minuty později dal premiérový gól za náš klub Vít Koplík. Víťa prý má ve smlouvě, že za každý gól dostane 500. Před podpisem mu asi zapomněli říct, že u nás se dává do kasy za gól 600. Takže pokladník si Vítu najde. Do konce zápasu se již nic nestalo. I přes zlepšený výkon hostů ve druhém poločase jsem zaslouženě získali tři body. Všichni hráči v základní sestavě podaly nadstandardní výkon a pro naše fanoušky musela být radost zápas sledovat. Pokud se někdo budete chtít na zápas podívat, tak máte zase možnost na našem webu. Klidně se koukněte, většina shlédnutí tam je zatím od Martin Aufarth, který se již v 92. minutě ptal našeho tiskového týmu, kdy bude video k dispozici 🙂

2023.05.20 FK Hlubočky – SK CHválkovice 6:2

Následující den, tedy v neděli ráno, odehrálo domácí zápas i naše béčko. Čekaly nás další záchranářské práce. Tentokrát jsme přivítali celek SK Štarnov na který jsme se mohli v případě výhry bodově dotáhnout. Tady se nemá cenu příliš rozepisovat. Našim hráčům se zápas stejně jako A-týmu povedl a zvítězili vysoko 8:0. Skóre mohlo být i větší, kdyby naši hráči proměnili všechny šance které měli. V prvním poločase se trefili Lukáš Ferenčík, Dusan Hlavac a Broňa Pudil. Po přestávce přišla gólová smršť, kdy v rozmezí 8 minut dokázalo Béčko vsítit 4 góly, o které se postarali 2x Matěj Krbeček , Dušan Hlaváč a Tomáš Oral.

Ano opravdu se vrátil Tomáš Oral a dal famózní gól do šibenice. Kdyby to kopal kdokoliv jiný, tak bychom si mysleli, že to byl nepovedený centr. Ale v případě Toma jsme si jistí, že to byla povedená střela. Následně probíhal festival našich neproměněných šancí. Poslední gól a úpravu na konečný 8:0 zajistil Martin Ambroz. Rozhodčí poté zápas se slovy, „To už nikoho nemůže bavit“ ukončil. I kluci z béčka zahráli velmi dobrý zápas. Karel Krätschmer vychytal po druhé za sebou nulu. To si tady snad už nikdo nepamatuje, kdy byla dvakrát po sobě nula. V tomto zápas, ale neměl Karel příliš možností jak inkasovat, obrana (jejíž součástí byl i „89“ kilogramový Filip Liďák) ve větší části zápasu fungovala na jedničku.

Dorost odehrál derby ve Velké Bystřici Po bojovném výkonu se bohužel nepodařilo zvítězit a kluci si odvezli těsnou prohru 4:3. Na našich brankách se podíleli Ondrové Balek a Šipkovský. Třetí gól zařídil Jirka Grauer z penalty.Mladší žáci v elitní skupině o 1. – 8. místo Okresního přeboru hráli na hřišti Horky nad Moravou, kde prohráli 4:1 a naší jedinou branku vsítil Vojta Švébiš. Mladší a Starší přípravka měla o tomto víkendu zasloužené volno.