[VIDEO] Sobotní zápas A týmu s FK Nové Sady

V sobotu se náš tým utkal proti FK Nové Sady B. Pokud se někdo přišel podívat v sobotu na náš A-tým, tak se mu mohlo zdát, že hrají staří páni proti dorostencům. A ono to vlastně i tak trošku bylo.Na zápas k nám přijelo velmi mladé družstvo z Nových Sadů. Čekali jsme tedy, že kluci z Olomouce budou hodně běhat a pokud chceme uspět musíme také hodně běhat.

Naštěstí máme naběháno. I když je začátek sezony, tak horké počasí a náročné tréninky si již vybrali svou daň a do zápasu jsme vstupovali s několika absencemi.Obě družstva vstoupila do zápasu s jasným nastavením „čím víc gólů dáme, tím víc bodu máme“ a tak to na hřišti vypadalo. Velké šance byly na obou stranách a byla jen otázka času, kdo otevře gólová stavidla jako první.

V 8. minutě jsme zahrávali rohový kop. Balón směřoval na Ondru G. Ten zamířil do pravé šibenice, ale bohužel se ukopl. Ukopl se ale tak šťastně, se míč odrazil na volného Tomáše Režného, který balon usměrnil do sítě. Bohužel Tom se nacházel v offiside a tak se gól nemohl počítat. Nakonec to byli hosté, kdo dali první regulérní gól. Ve 14. minutě přečetli Nové Sady rozehrávku naší standardní situace (nám se zdálo, že jsme kluky z Nových Sadů viděli v pátek s lyžemi na sjezdovce a bylo nám to divné) , rozehráli rychlý brejk na jehož konci byl Jan Šuba a ten nedal Patrikovi šanci.

Naštěstí i my jsme potom začali šance proměňovat a v průběhu deseti minut jsme skoré zápasu otočili v náš prospěch. Nejprve se v 27. minutě poprvé v sezoně trefil z bezprostřední blízkosti do prázdné brány Tomáš Režný a prolomit tak už snad definitivně smůlu, která se mu od začátku sezony lepí na paty. Zajímavostí je, že se Tom letos trefil později než Saša. Ve 37. minutě pak konečně dal gól i náš hrotový útočník Michal Nguyen. Ten bez problému proměnil svůj samostatný unik.

Radovat z vedení jsme se mohli celé dlouhé tři minuty. Pak jsem dostali docela smolný a kuriozní gól. Hosté rozjeli další rychlý brejk, míč směřoval na volného soupeře na vápně. Martin Auffahrt ve snaze znemožnit soupeři zakončit šel do skluzu, bohužel míč trefil tak nešťastně, že ho nakopl do protivníkova kolena. Balón vyletěl, my koukali kam letí, balón letěl, my koukali, letěl, no a zaletěl do naši brány. Takže 2:2.

Protože žádná šance na obou stranách už k brance nevedla, tak se šlo za stejného stavu o poločase do kabin.Druhý poločas odstartovali lépe hosté. Drželi více balón a vypracovali si několik nebezpečných standardních situací. Z jedné z nich jsme si dali v podstatě zase sami gól. Hostující Adam Andreev zahrál standardní situaci ze třiceti metrů. Naši bránící hráči balón podskočili , ten se skočil na hranici velkého vápna k Aufimu. Aufi se pokusil balón odkopnout, naštěstí tentokrát netrefil protihráče do kolena, ale trefil našeho Henyho do zad. Od jeho zad se balón odrazil k úplně volnému útočníkovi a ten už měl velice jednoduchou práci. Hosté šli do vedení 2:3. Heny byl rád, že nemá vyražený dech, ale na druhou stranu si připsal netradiční asistenci.

Po vstřeleném gólu hosté trošku zalezli a soustředili se spíše na bránění výsledku a rychlé protiútoky. My postupně převzali otěže utkání a začali jsme spěchat se tlačit více do předu. Vypracovali jsme si několik gólových příležitostí, ale pokaždé nás vychytal hostující brankář. Zápas se blížil velice rychle ke svému konci a utkání se už začínalo zdát ztraceno. Pak ale vykouzlil Ondra G. přesně mířený centr do malého vápna, do míče se položil hlavou Franta Henkl a srovnal na 3:3. V tu dobu se už hrálo více méně na jednu bránu.

V 88. minutě mohlo být ještě veseleji. Ondra vytáhl z rukávu další centr, na jehož konci byl tentokrát Michal Nguyen. Ten se podobně jako Franta před ním hlavou nemýlil a rozvlnil sít. Bohužel pomezní rozhodčí byl proti. Ještě, že nemáme fanoušky se slabým srdce, protože bychom minimálně o dva až tři takové fanoušky v ten moment přišli. My samozřejmě věděli, že to offside rozhodně není, naproti tomu, kluci z Nových Sadů ho viděli až z Olomouce. Naše rozhazování ručičkama a prskání nám ale nepomohlo, gól neplatil a utkání skončilo 3:3.

Ve výsledku se jedná o zaslouženou remízu. Fanoušci můžou být spokojeni, viděli zápas ve vysokém tempu se spoustou šancí na obou stranách a šest gólů. Kdo to má. Náš tým potvrdil svoji kvalitní útočnou hru a fyzicky zvládl běhat celý zápas s o dekádu mladším týmem. Bohužel co nás trápí dlouhodobě, tak to je hra do obrany. Stále dostáváme velice jednoduché góly. Tři góly když dáš, tak by jsi měl vyhrát, ale to bohužel není náš příklad. Na hře dozadu musíme rozhodně zpracovat, nebo nás v příštím zápase Bystřice vytrestá.

Všem fanouškům děkujeme. Tak na viděnou zase za týden!