[VIDEO] První zápas jarní sezóny A týmu

O víkendu náš A-tým zahájil jarní část sezóny 22/23. Na našem stadionu jsem hostili tým FK Nové Sady B. Bohužel výsledkově, ani herně se nám první kolo nepovedlo tak, jak bychom si představovali. Naši hráči nejspíše byli myšlenkami ještě jinde a naprosto zaspali začátek zápasu. Trable začali již v 5. minutě. Jeden z hostujících hráčů si spletl sport, v souboji si s Františkem Henklem si pomohl loktem a Frantovi nezbylo nic jiného, než vystřídat a jet si pro šest stehů do nemocnice. Aby toho nebylo málo, tak za necelou minutu jsme po našem autovém vhazování poprvé inkasovali.

Hosté si pak vypracovali ještě několik brankový příležitostí a jen díky Patrikovi Axmanovi jsme prohrávali ve 22. minutě pouze 0:3. Kluci z Nových Sadů nejspíše natrénovali jen na třicet minut zápasu, protože pak odpadli. Náš tým přebral iniciativu a začal se tlačit dopředu. Ještě v prvním poločase jsme se dostali do několika dobrých brankových příležitostí, ale podařilo se nám úspěšně zakončit pouze jednu. Ve 45. minutě se z hranice penalty trefil Martin Ambrož. Do šaten se šlo tedy za stavu 1:3. Ve druhém poločase jsme chtěli pokračovat v aktivní hře a skóre otočit. Hosté zalezli k vlastnímu pokutovému území a soustředili se na bránění výsledku. Celá druhá polovina zápasu se více méně dohrávala na polovině Nových Sadů, náš tým se snažil prokombinovat do šance přes zahuštěnou obranu hostů. Pro fanoušky to bylo na koukání nic moc. Navíc začalo pršet a to jim k úsměvu také nepřidalo.

Důvod k radosti jsme měli v 61. minutě. Michal Nguyen si pěkně zpracoval přesnou přihrávku Michaela Korce a snížil na 2:3. Sady pak začali ještě více kouskovat hru a i když byla zima a trávník byl mokrý, tak hodně polehávali. Snad nikdo z nich nenastydl. Bohužel vyrovnat se nám již nepodařilo. Šance které jsme si vytvořili buď hosté zablokovali a nebo chytil hostující brankař. Největší šanci na srovnání měl Martin Ambrož, který se po přihrávce Tomáše Režného ocitl před prázdnou bránou. Soupeř obětavým zákrokem ale jeho střelu zablokoval. První jarní zápas tak skončil pro nás nepříznivým výsledkem 2:3. Přestože počasí nebylo pro fotbal ideální, tak se na nás přišlo podívat docela dost lidí. Přijelo i hodně fanoušku ze Sadů, takže atmosféra byla super. Všem moc děkujeme. Hostům i domácím. Pokud někdo přeci jen zůstal doma a chtěli by se podívat, kdo kolik přibral a kdo má nové kopačky, tak může kouknout na záznam zápasu.