[VIDEO] Fotbalový víkend 1.-2. října

Winter is coming. Fotbalový podzim se pomalu blíží ke svému závěru a počasí se nám začíná zhoršovat. Pojďme se tedy podívat, o co jste přišli, pokud jste zůstali tento víkend doma a nezavítali na náš stadion. V sobotu odehrálo naše A mužstvo prestižní derby proti týmu SK Bělkovice-Lašťany.. Z pohledu na aktuální tabulku i poslední vzájemné zápasy jsme byli v roli mírného favorita. Do zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně, dát rychle hodně gólů a pak mít klid. Víme, že druhé poločasy nám dělají problémy.

Aktivně jsem do zápasu vstoupili, ale moc gólů nedali. Většinu prvního poločasu jsem drželi míč na svých kopačkách, ale do zahuštěné hostující obrany se nám špatně dostávalo. Pokud už jsem se dostali ke střele, tak ta většinou skončila mimo branku. Bělkovice se snažili zlobit z brejků, které se nám většinou dařilo zachytit již na polovině soupeře. Jak už je ale u nás zvykem, není zápas kdy se nedopustíme nějaké chyby, která pak znamená gól v naší bráně. I v tomto zápase tomu bylo tak. V 20. minutě jsme vzadu předvedli příliš profesorskou rozehrávku, z které profitoval náš soupeř a pohodlně se dostal do vedení 0:1. Naštěstí se nám ještě do poločasu podařilo vyrovnat na 1:1. Ve 41. minutě tvrdou střelou překonal hostujícího brankaře Michal Nguyen. Do kabin se tedy šlo za remízového stavu.

Druhý poločas nabídl podobný obrázek jako ten první. Drželi jsme míč více na kopačkách a snažili se dostat do hostující obrany. Naštěstí v druhém poločase se nám to dařilo více. V 56. minutě jsme se dostali poprvé v zápase do vedení. Martin Ambroz se díky svému důrazu dostal v malém vápně k odraženému balónu a z bezprostřední blízkosti se nemýlil. Radovat z vedení jsme se mohli celkem jedenáct minut. Pak kvůli špatném pozičním postavení našeho defenzivního středního záložníka, který se nechal jako malý kluk nalákat a běžel bůh ví kam, se ocitl David Hložák úplně sám na hranici šestnáctky a křižnou střelou srovnal na 2:2. Naštěstí to bylo od hostů více méně vše. Góly už potom padali jen na druhé straně. Nejprve se parádně z trestného kopu, trefil netradičně Mara Goldscheid.

Na průběžných 4:2 zvyšoval v 73. minutě znovu @Martin Ambroz, který vstřelil již svůj 10. gól v sezoně a posunul se na první příčku střelců v naší soutěži. Nakonec se pak v 80. minutě po pěkné kombinační akci ocitl sám před bránou Martin Auffahrt, který svoji „těžkou“ pozici proměnil (naštěstí se mu nepodařilo spadnou do díry). Nakonec se nám tedy podařilo zvítězit 5:2 a získat po třetí za sebou tři body do tabulky.Protože jsme se stále nedokázali domluvit se žádným poskytovatelem TV služeb na prodeji televizních práv, tak i tento zápas je k dispozici na našem youtube kanálu či rovnou na našich stránkách ZDE.

B. tým odehrál své domácí utkání tradičně v neděli. Tentokrát jsme hostili druhý tým tabulky FC Lužice. Bohužel na tomto zápase jsem neměli zastoupeno naše marketingové oddělení. Proto se musíte spokojit s konstatováním, že se jednalo o klasický zápas našeho B týmu, neproměnili jsme šance které jsem si vytvořili a dostali hodně gólů. Podle ohlasů hráčů byl ovšem hostující tým, fotbalově lepší a zaslouženě zvítězil 0:3. Co nás ovšem více jako prohra mrzí jsou dvě vážná zranění, které si v tomto zápase naši hráči přivodili.

Filip Liďák si natrhl lýtkový sval a podzim pro něj skončil. Ještě hůře dopadl Radek Švebiš, který se srazil s vlastním spoluhráčem a zlomil si klíční kost. V tyto dny by měl Radek podstoupit operaci. Tak mu držte palce ať má kost jako novou. Obou klukům přejme brzké uzdravení. Dorostenci jako jediný z našich týmu dohrál tento víkend svůj zápas venku. Proti týmu 1.FC Olešnice sehráli vyrovnaný zápas. Bohužel v posledních minutách dvakrát inkasovali a prohráli 2:0. Mladší žáci v sobotu na domácím hřišti porazili FC Sigma Hodolany 2:1. Naši kluci sice prohrávali 0:1 ale po gólech Tomáše Homoli a Josefa Spurného se výsledek podařilo otočit. Mladší žáci jsou zatím na velmi pěkném druhém místě. Díky všem, co i přes nepříznivé počasí, přišli naše kluky podpořit. Příští týden zase naviděnou.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.