[VIDEO] Domácí zápas A-týmu s FK Velká Bystřice

O víkendu odehrálo naše A-mužstvo jeden z rozhodujících zápasů sezony. Přijeli k nám kluci z nedaleké malé vesničky „Velká“ Bystřice. To je vesnice, která je po Mrsklesích k nám nejblíže, a protože Mrsklesy nemají fotbalový tým, tak je největší derby na světě náš vzájemný zápas s Byndou.

Čekala se tak návštěva kolem sto tisíc fanoušků a šest lidí z Bystřice. Bohužel počasí bylo proti. Před zápasem začalo docela dost pršet a padat kroupy. Takže několik autobusů s fanoušky to otočilo. I tak byl náš stadion plný. Do zápasu jsme klasicky vstupovali kvůli absencím s několika změnami. V top sestavě nebyla ani Bystřice a v top formě nebyl rozhodně ani trávník. Na něm se vlivem silného deště vytvořily kaluže, takže fotbal se moc hrát nedal. Je to škoda. My i Bystřice se snažíme hrát kombinační fotbal a moc to nepráskat, takže to mohl být fakt pěkný zápas. Mohl. No, ale i tak si asi fanoušci nebudou stěžovat. Někteří budou klasicky trošku brblat, ale stěžovat to ne.

Do zápasu jsme vstoupili lépe a již v 7. minutě jsme se radovali. K odraženému balonu se po přetaženém centru dostal Tomáš Režný, přistavil ho na penaltu Ondrovi Goldscheidovi a ten levačkou prostřelil všechno před ním, 1:0. V osmé minutě nám bylo zima, měli jsme vodu v kopačkách a vedli jsme, takže jsem se dožadovali konce zápasu. Bohužel rozhodčí to přešel bez povšimnutí.

V prvním poločase Bynda držela více míč, ale my dobře bránili a byli jsme nebezpečnější. Ve 20. minutě jsme mohli vedení navýšit. Ondra se postavil k trestnému kopu u autové čáry, narval střílený centr do vápna a ten orazil tyč. Tady jsme měli trošku smůlu. Místo toho, aby míč od tyče trefil brankaře hostí do zátylku a vletěl do sítě, jak Ondra chtěl, tak se odrazil do brankařova ramene a pokračoval mimo bránu. Bystřice pak měla několik standardních situací. Ty naše obrana dobře zachytávala a hosty do zakončení nepouštěla.

Ve 25. minutě měl příležitost vstřelit gól František Henkl. Na levé straně si zasekl borce z Bystřice, ale jeho obstřel na zadní tyč o kousek minul bránu. Ve 31. minutě jsme pak v naší obrané hře udělali chybu a hosté nás hned potrestali. Rozjeli rychlou akci středem hřiště. Na jejím konci utíkal sám na našeho brankaře David Hornich a ten v klidu proměnil. Bylo tak srovnáno na 1:1.

Do konce poločasu už se skóre neměnilo. Ti šťastnější z nás, kteří mají větší kapesné, tak v poločase přezuli kopačky, vyměnili mokré ponožky, trenky a šlo se na druhou půli. Obrázek hry se nezměnil. Hrálo se převážně kolem půlící čáry. My běhali a Bynda se snažila kombinovat. Ve 48. minutě jsme poprvé střídali. Hřiště opustil Pavel Jahoda, který už měl v kopačkách tak moc mokro, až ho z toho začala bolet žebra a musel střídat. To je lékařský fakt. Do hry naskočil Bronislav Pudil.

V 60. minutě jsme se mohli opět ujmout vedení. Na přetažený centr si naběhl Jiří Henkl. Bohužel splašila se mu levačka a balón z oleje poslal až na tréninkové hřiště. O devět minut později hřiště opustil František Henkl. I když jsem mu v kabině říkali, že na něj bude hrát Schmiďák, že toho tam Bystřice nemá na fotbal. Jen mu v kabině zavážou kopačky a pošlou ho na hřiště dělat nepříjemnosti. Protože nepříjemný to on je. Tak ať se nenechá vyprovokovat. Bohužel. Říkat jsme mu to mohli, ale i tak se Franta neudržel a po Jiřím se ohnal. Ten spadl jako hruška do kaluže a rozhodčí neměl jinou možnost než Fandu poslat do sprch. Fanda si teď nějaký čas odpočine, tak může popřemýšlet o účasti na galavečeru „RED FACE“.

Pro nás pak začalo od 69. minuty docela utrpení. Zalezli jsme ještě do hlubšího bloku a snažili se nedostat gól. Bystřice nám pak zatápěla. K vyložené šanci se jim ovšem nedařilo prokousat. Měli několik střel z větší vzdálenosti, ale na rozvodněném povrchu bylo problém balón čistě trefit. My měli v 75. minutě přímý kop. Postavil se k němu Ondra, rozběh si udělal jako Carlos a trefil roh sítě za bránou. Než balon spadl zpět na hřiště, tak hosté už rozehráli. Z následné akce mohli skórovat. Ale hostující klučina netrefil hlavou míč před naší prázdnou bránou.

Největší šanci ve druhém poločase měli hosté. Pět minut před koncem zápasu dostal prostrčenou přihrávku Schulmeister Vojtěch, Paťas proti němu dobře vyběhl, a tak Schumimu nezbylo nic jiného než jít do kličky, naštěstí pro nás ho zradil terén, míč si dal dál, než potřeboval a tam ho heroickým zákrokem uklidil Martin Auffhart. Ten byl navíc faulován a Vojta tak po druhé žluté kartě zamířil do kabin za Fandou. V tu dobu už jsme všichni doufali, že Fanda nevypustil veškerou teplou vodu. Nic důležitého už se nestalo a utkání tak skončilo remízou 1:1.

Vesnička Bystřice u nás ukázala kvalitu, určitě byla fotbalovějším týmem. Na tomto terénu se však rozdíly zmenšovaly a bojovností jsme se jim dokázali vyrovnat. První poločas byl pro nás a druhý pro Bystřici. Remíza je tak fér, i když ani pro jedno mužstvo nic neřeší. Mrzet nás hlavně může Fandův ninja úder, rozbité hřiště a ucpané sprchy. Děkujeme všem fanouškům za podporu. Doufáme, že se všichni hosté vlezli na povoz a ten je dopravil v pořádku domů. Na video se zápasu můžete zase v klidu v teple domova kouknout níže.

Tak zase za týden ahoj.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.