Sobotní zápas B týmu s Bohuňovicemi B

V sobotu odehrálo naše B-mužstvo derby utkání proti TJ Sokol Bohuňovicím B. V souboji Béček má poslední dobou navrch naše Benfika, v součtu je to na zápasy asi 8:4 a na zlomené kotníky 0:1 pro hosty (statistika je subjektivní a nemusí odrážet skutečnost, kotník je také subjektivní a za chladných večerů to stále cítím). Na zápas se chystal i Karel K. Zároveň se Karel po zápase chystal i do Přáslavic na diskotéku. Karel, pro ty z vás kdo neví, tak to je náš brankař. Ano chytá. Teď si říkáte, proč píšu, že plánoval cestu po zápase na diskotéku, k tomu se ale dostaneme.

Oba týmy udělaly před sezonou několik změn, takže favorita bylo těžko odhadovat. Samotný zápas byl taková klasika našeho béčka. Celkem padlo 10 gólů a to je takový pěkný standard poslední dobou na našem stadionu. Do zápasu lépe vstoupili hosté, dobře kombinovali a vytvořili si dvě šance. Ty ale neproměnili. A tak přišel trest v 17. minutě, kdy dal svůj první gól v zápase Radek Škapa. V té době se už hrál vyrovnaný zápas, pohledný z obou stran. I když hosté nehráli špatný fotbal, tak nebyli produktivní v koncovce. Naopak naše mužstvo góly dávat umí. A tak ještě do poločasu tři přidalo. Ve 38. minutě se parádně trefil Radek Švebiš a v rozmezí tři minut pak skóroval dvakrát Dušan Hlaváč.

Poločasové skoré 4:0. I do druhé půle lépe vstoupili hosté. Tentokrát svoji aktivitu proměnili i v góly. Nejprve se ve 47. minutě trefil Šiška Tomáš a pak v 70. už na 4:2 snižoval Rzoman Vojtěch. A mohlo být pro nás ještě hůře. V 71. minutě si pak Karel řekl, že jde vlastně večer na akci (už se k tomu dostáváme), je nezadaný a potřebuje holkám něco ze zápasu vyprávět. A nebude přece říkat, že nevychytal nulu. No a tak co Kája neudělal. Vymyslel geniální plán. Vytvořil úplně zbytečnou penaltu nesmyslným faulem, aby následně tu penaltu skvělým zákrokem zlikvidoval a hosty tak zařízl. Ti nevěřili svým očím a už se z toho do konce zápasu nedostali.

V 73. a 78. minutě dostali dva góly a bylo po zápase. Do konce zápasu se ještě obě mužstva jednou trefila a výsledné skoré tak bylo 7:3. Oba týmy předváděly pěkný fotbal, v součtu byl náš tým lepší a vyhrát si zasloužil. I tak se nemají Bohuňovice za co stydět. Skoré je pro ně možná kruté. No a Kája, ten samozřejmě po zápase vyrazil na Zahradu a i když byla bouřka jako kráva, kolem létaly nepřivázané trampolíny, padaly stromy, tak Karel stál na baru a vyprávěl všem, kdo chtěl naslouchat, jak svůj tým za stavu 4:2 podržel perfektně chycenou penaltou.

A i když v tom zápase podal perfektní výkon Radek Škapa, který dal 4 góly, hattrickem se zase blýskl Dušan Hlaváč, dva zápasy po sobě odehrál bez problému ve svém věku Jirka Henkl, parádní gól trefil Radek Švéba, tak všechno a všechny zastínil Kája a jeho chycená penalta. A tak se to přátelé dělá, to je fotbal, je plný příběhů. Uvidíme, co přinese příští týden.Tak buďte u toho.