První jarní zápas

První jarní zápas si dnes odbyl náš B-tým. Kluci zajížděli k prvnímu týmu tabulky do Pňovic s cílem hrát po zemi rychlý kombinační fotbal, svým pohybem zdeptat soupeře a postupně mu nasázet několik gólů. Bohužel hrbolatý povrch a kvalita našeho mužstva nás již od první minuty donutila taktiku změnit. Přešli jsme k osvědčenému nakopávání balónů. Domácí si nejspíše připravili podobnou taktiku, takže balóny létali hodně vysoko a daleko. První dvě velké příležitosti domácí neproměnily, a tak se mohli radovat naši kluci.

Martin Ambrož se dostal do šance, a ten se většinou nemýlí. Ve 30. minutě jsem šli tedy do vedení 0:1. Hra pokračovala ve vlažném tempu za krásného sychravého počasíčka. Lídr tabulky možná lehce podcenil naše borce pohybující se na spodu tabulky a v první půli se už na nic nezmohl. O přestávce domácí dostali nejspíš menší “kartáč”, protože byla patrná snaha dostat naše vysportované obránce pod tlak. Ti obětavými skluzy blokovali útočné akce Pňovic. Opět se potvrdilo nedáš, dostaneš. Dušan Hlaváč, který nebyl čtyři roky na tréninku, po posledním podzimním zápase se vytratil, tak se objevil ve vápně domácích, kde se díky nedůrazu soupeře dostal k míči a zvýšil na 0:2. Bohužel jsme vedení dlouho neudrželi. Vystupňovaný tlak domácích naše již unavená obrana neustála a ti se tak dvakrát v rychlém sledu trefili.

Do konce se již nic zajímavého nestalo. Základní hrací doba tak skončila remízou 2:2. Na řadu přišly pokutové kopy. Náš tým si dlouhodobě na pokutové kopy věří, protože v brance máme na chytání penalt specialistu Karla. No a ten opět kraloval. Dvakrát penaltu vychytal a jednou střelec Pňovic netrefil zařízení. Z našich nedal pouze Dušan (možná přeci jen nějaký ten trénink chybí) a tak se mohla Benfika radovat z bodu navíc.Tímto vítězstvím snížil náš B-tým ztrátu na vedoucí celek na pouhých 31. bodu a udržel se v boji o první místo. Z šestnácti týmů tabulky, ale zatím zůstáváme šestnáctí, o bod za patnáctým celkem Sokol Újezd.Pokud jste měli na lístku výhru repre s Polskem v handicapu a neprohru našeho Béčka, tak vám gratulujeme.

Zároveň bych chtěl zmínit, že nábor sponzorů stále probíhá. Fanouškům se musíme omluvit, ze jsme před zápasem lákali na souboj dvou kamarádů Henkl vs Zavadil. Bohužel media propálila naši sestavu již před zápasem a pan Zavadil se nedostavil. Náhoda? Nechceme spekulovat. I tak děkujeme moc všem, kteří se na nás přijeli podívat. Budeme se na vás těšit zase za týden, tentokrát doma přivítáme tým Sokol Bohuňovice B.