Ohlédnutí za fotbalovým podzimem

V sobotu 11.listopadu 2023 byla ukončena podzimní část fotbalové sezóny 2023/2024. Ukončení bylo vzhledem k výkyvům počasí trochu netradiční, protože A tým mužů místo domácího zápasu zajížděl ke svému poslednímu utkání do Kovalovic a B tým mužů své utkání, z důvodu podmáčeného hřiště, ani neodehrál. Jaký byl tedy podzim pohledem trenérů jednotlivých mužstev?

Muži A – trenér Jiří Lužný

Před zahájením podzimní části 1.A třídy, skupiny B OlKFS jsme si dali za cíl předvádět atraktivní fotbal, a hrát na špici soutěže. To se nám během podzimní části podařilo. Předvedenými výkony jsme bavili sami sebe, ale hlavně naše příznivce. V tabulce jsme na 3.místě. Ve 13 utkáních jsme pouze jednou prohráli, získali 32 bodů, skóre 52:16. Na vedoucí Velkou Bystřici ztrácíme 5 bodů, a na druhé Chválkovice body 2.

Podařilo se nám i doplnění mužstva novými hráči, kteří k nám přicházeli postupně během minulé sezóny, a na začátku nového ročníku. Tito hráči jednak zvýšili konkurenci, a přinesli velkou kvalitu jak po fotbalové stránce, tak i svými morálně – volními vlastnostmi. V předcházejících ročnících jsme měli problém s obrannou fází. Letos na podzim se ním podařilo stabilizovat obranu, a významně celé mužstvo zapracovalo na obranné fázi, což se velmi významně projevilo i na výsledcích – pouze 16 obdržených gólů. V útočné fázi se nám tradičně daří, dáváme hodně gólů. V zimní přípravě, která bude velmi pestrá, chceme kvalitně potrénovat, a připravit se na jarní část, tak abychom i nadále předváděli kvalitní fotbal.

Muži B – trenér Jiří Henkl

V případě B mužstva mužů, hrající okresní přebor OFS Olomouc, se dlouhodobě projevuje výrazná rozkolísanost výsledků. Jsou zápasy, kdy naše béčko dominuje, ale na druhou stranu jsou úplné propadáky. Úděl béček je ovšem fakt, že na každý zápas je většinou pozměněná sestava, která je také odvislá od termínu zápasu áčka. V odehraných 15ti zápasech jsme dokázali zvítězit v 6ti utkáních a v 9ti utkáních jsme prohráli, celkem jsme za podzim získali 18 bodů. Jako každou sezónu v posledních letech je zajímavé také naše skóre 49-64, kdy jsme obdrželi jednoznačně nejvíce branek ze všech mužstev, ale na druhou stranu jsme na děleném 3 místě v počtu vstřelených branek.

Na zápasy béčka tedy stojí za to se přijít podívat, protože v každém zápase je k vidění spousta branek.

Dorost – trenéři Petr Moravec, Martin Gábor, Dušan Hlaváč

Naši dorostenci se letos nově přihlásili do vyšší soutěže než v minulém ročníku, konkrétně do krajské soutěže dorostu. Po podzimu mají odehráno 13 zápasů s bilancí: 3ýhra a 10x prohra z toho 2x na penalty. Za podzimní část jsme tím pádem získali 11 bodů, tyto výsledky nás zařadili na 11 místo v tabulce. Představa před sezonou byla trochu jiná, ale bohužel doplatili jsme na zranění „klíčových“ hráčů, a to se odrazilo i ve výsledcích, protože v této soutěži jsou soupeři kvalitnější, než bývalo v dřívějších letech. I přes zranění hráčů dorostenci spoustu zápasů prohráli jen těsně. Momentálně se zranění hráči vrací do tréninků a zapojují se do fyzické zátěže s týmem. Je nutné se na jarní část připravit a posunout se v tabulce do horních pater kam tento tým určitě patří.

Starší žáci – trenéři Milan Hanyk, Radek Švébiš

Máme za sebou první část soutěže v kategorii starších žáků. Pro většinu hráčů je přechod do vyšší kategorie výzvou hlavně po fyzické stránce. Zvláště přihlédneme-li ke skutečnosti, že náš tým tvoří z poloviny hráči nižší věkové kategorie. Kromě občasných zranění se náš tým musel navíc vyrovnat i s odchodem dvou hráčů základní sestavy. To s sebou přineslo příležitost více zapojit méně zkušené hráče.  Očekávání ohledně výsledků proto nebyla veliká. Hráčům se podařilo dosáhnout pouze na dvě vítězství, i když body z dalších tři utkání byly nadosah. V desetičlenné tabulce okresní soutěže proto vyhlížíme jarní část z osmé příčky. Věříme, že v jarní části se budeme moci radovat z vítězství častěji. K tomu, a hlavně k trvalému rozvoji hráčů směřuje také probíhající zimní příprava.

Starší přípravka – trenéři Juraj Bogner, Lukáš Ferenčík

Po skončení prázdnin se naplno rozběhla podzimní část sezóny i pro starší přípravku. V prvním kole jsme měli za soupeře Sokol Doloplazy, Sokol Velký Újezd a FK Velká Bystřice. Ukázalo se velmi brzy, že Velká Bystřice je o velký kus před námi. Proto byl souboj s ostatními dvěma soupeři vlastně soubojem o druhou příčku a tím možnost zahrát si v dalším kole turnajů s vítězi ostatních skupin. V těchto soubojích s týmy Doloplaz a Velkého Újezdu jsme byli o něco lepší a proto jsme postoupili společně s Velkou Bystřicí do skupiny s těžšími soupeři.V nové skupině jsme narazili na soupeře FK Velká Bystřice A, Sokol Bělkovice a Sokol Štěpánov. Opět se potvrdila kvalita Velké Bystřice, ale i síla ostatních dvou soupeřů. Byly zápasy, kdy kluci ukázali, co jsou schopní hrát včetně hezkých kombinací, ale také se ukázaly naše nedostatky v technice, síle a rychlosti, na kterých budeme přes zimu pracovat. Těší nás, že máme na čem stavět a úplně jsme se neztratili i mezi těžšími soupeři.

Mladší přípravka – trenéři Josef Čep, Jakub Stloukal

Podzim jsme odehráli s ročníky 2015, 2016 a konečně i s 2017. V prvním kole turnajů jsme narazili na soupeře FC Hodolany, Sokol Velký Týnec a Sokol Doloplazy. Zde se ukázalo, že Hodolany i Týnec jsou ještě kousek před námi. S bilancí 5x výhra, 5x prohra a 2 remízy jsme v 2. kole turnajů byli nasazeni mezi poražené týmy a dostali se do skupiny se Sigmou Olomouc, SK Město Libavá a opět Sokol Doloplazy. Tady se nám výsledkově dařilo, všech 12 zápasů jsme vyhráli. Nutno podotknout, že Sigma hrála s ročníky 2016 a určitě ne v top složení, Libavá se potýkala s velkou nemocností a stejně jako Doloplazy měla spoustu začínajících hráčů. My jsme taky nějak začínali. Naši kluci si zastříleli, myslím, že všichni dali nějaký ten gól a bylo na nich znát, že je to baví. Bylo k vidění i několik krásných přihrávek. Na jaře bychom chtěli hrát spíše se silnějšími týmy a ukázat, že umíme bojovat a něco jsme se přes zimu naučili.Velmi nás těší, že přibyli další malí fotbalisté, abychom i do budoucna mohli začínat mladší přípravkou.

V průběhu 2.poloviny roku 2023 jsme zorganizovali také několik větších sportovních akcí. V sobotu 22.července se uskutečnil 5.ročník turnaje v malé kopané „O pohár předsedy FK Hlubočky“, do kterého se přihlásilo 13 týmů. V týdnu od 21. do 25.srpna proběhl již 10.ročník fotbalového kempu, určeného pro hráče a hráčky ve věku od 7 do 14ti let. Toho kempu se zúčastnilo 28 mládežníků.

Mimo sportovní aktivity jsme také zrealizovali několik úprav našeho fotbalového areálu. Po skončení jarní části jsme provedli větší rekonstrukci hlavní travnaté plochy. Bohužel velké výchylky počasí (vysoké teploty ve spojitosti s nárazovými lijáky) způsobily, že tato rekonstrukce nedopadla úplně dle našich představ. V letních měsících byla také konečně přivedena do našeho areálu pitná voda, za což patří velký dík obecnímu úřadu v Hlubočkách. Výrazně to povyšuje naše možnosti v případě organizace větších akcí v areálu. Návštěvníci fotbalových utkání také mohli zaznamenat jak „okrášlení“ našeho kiosku dobovými fotografiemi mužstev FK Hlubočky od roku 1946, tak i postupnou realizaci graffiti na našem plotu. Pro zimním období máme rovněž připraven, při finanční spoluúčasti Olomouckého kraje, obce Hlubočky a fotbalového klubu, projekt kompletní rekonstrukce sprch domácích, sprch hostů a hospodářské místnosti.

Pro milovníky zábavy chystáme tradiční sportovní bál, který proběhne na sále kulturního domu Na letním v Mariánském Údolí v sobotu 17.února 2024.Na závěr lze tedy konstatovat, že se nám něco povedlo a něco ne, na něčem musíme ještě zapracovat a něco nového zkusit vymyslet a zrealizovat.

Máme před sebou pořád hromadu nikdy nekončící práce.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.