Nedělní zápas B-týmu

Na náš B-tým v neděli čekala těžká zkouška. Zavítal k nám vedoucí celek soutěže Tj Sokol Příkazy.Příkazy si to zatím docela vodí, před zápasem měli z pěti zápasů 15 bodů se skóre 25:0. Svoji kvalitu prokázali i u nás a vyhráli vysoko 2:7.

Ze začátku nic tak vysoké výhře hostů nenasvědčovalo, ale naše mužstvo pak vlastními chybami dostalo soupeře na koně a v závěru už odešlo i fyzicky. Tak pojďme rychle na to.

Že nás čeká těžký zápas, to bylo jasné. Nechtěli jsme hrát ale nějak ustrašeně. Chtěli jsme se prezentovat tím co umíme. Kombinační hrou. To se nám v prvním poločase dařilo. Hráli jsme častěji na balónu a soupeře jsme dobře presovali. Příkazy se převážně soustředil na dlouhé nakopávané balony za naši obranu na své rychlé krajní záložníky.

Obě družstva si vypracovala několik gólových šancí, takže fanoušci se měli na co koukat. Hrál se aktivní, atraktivní fotbal, což je vždycky fajn. První gól jsme vstřelil my. Ve 23. minutě poslal míč Matěj Krbeček na nabíhajícího Dušana Hlaváče. Ten ukázal své brazilské kořeny. Ve vápně si povodil dva obránce hostů a s přehledem skóroval. Hostům jsme tak vstřelili jako první gól letos my. To ale pro nás nebylo zase tak extra překvapení, góly dávat umíme. Musíme se je naučit nedostávat.

Po vstřeleném gólu hra pokračovala ve vysokém tempu. V 30 minutě měli hosté velkou šanci, ale naštěstí z toho bylo jen břevno. Aby nám to nebylo líto, tak i my nastřelili břevno. V 35. minutě ho trefil z trestného kopu Jirka Henkl. Tady se možná podepisuje to, že v rámci hry o službu břevno trefujeme. Měli bychom to změnit na pravou šibenici. Před koncem poločasu se hostům podařilo v rychlém sledu třikrát skórovat. Dva góly jsme soupeři opět zbytečně nabídli vlastní chybou. Do kabin se tak šlo pro nás za nepříznivého stavu 1:3.

když jsme první poločas prohráli o dva góly, tak jsme cítili, že je šance zápas vyhrát. Do druhého poločasu jsme tak naběhli motivovaní s výsledkem ještě něco udělat. To nám vydrželo až do 48. minuty. Takže celé dlouhé tři minuty. Pak jsme opět po vlastní chybě inkasovali a bylo více méně rozhodnuto.

I druhý poločas nabídl pro diváka libový fotbal. Šance se střídaly na obou stranách. Bohužel my většinu těch svých neproměnili a hosté nás trestali z rychlých brejků. Jak čas postupoval, tak naši hráči již nedokázali zachytávat rychlé hostující křídelníky. Přece jen máme svůj věk a svou váhu. A tak jsme do konce zápasu ještě celkem třikrát inkasovali. V 68. minutě jsme se trefily ještě jednou i my. Svůj druhý gól v zápase vstřelil náš dvorní střelec Hlaváč Dušan.

Bohužel to bylo v rámci vstřelených branek od nás vše. Zápas tedy skončil naší vysokou prohrou 2:7.I když výsledek vypadá strašidelně. Tak, zase taková tragédie to nebyla. Naši kluci podali hlavně v první poločase dobrý výkon a nemusí se za něj stydět.

Pokud ale chceme porážet týmy jako jsou aktuálně Příkazy, tak se musím vyvarovat zbytečných chyb. To trápí všechny naše fotbalové složky. Těžko říct, čím to je. Asi máme v Hlubočkách špatnou vodu nebo co. Všem famózním šedesáti divákům co s na nás byli podívat děkujeme. Doma se předvedeme až za tři týdny. Teď nás čekají dvě venkovní utkání. Nemusíte zoufat, a můžete se přijet podívat. Třeba už příští týden do Červenky.