Nedělní zápas A-týmu 17.9.2023

Doufám, že jste nakoupili surfy, protože A-tým se vrátil na vítěznou vlnou. Včera jsme výsledkově zvládli utkání proti nováčkovi soutěže SK Slatinice.
Ve Slatinicích jsme chtěli předvést dobrý výkon (to se nám poslední dobou docela daří) a konečně získat zase tři body (to už se nám nějaký ten týden nepodařilo). Před zápasem nás čekalo velké překvapení. Náš brankař Patrik Axman si oholil hlavu. Přijeďte se na nás o víkendu podívat a uvidíte to na vlastní oči! Po tom co Patrik schytal dostatečné množství vtípků na svou osobu a řekli jsme si taktiku, tak začal zápas.

Domácí byli na začátku utkání ustrašení a hráli ze zajištěné obrany. Soustředili se převážně na dlouhé míče na levou stranu hřiště. My drželi balón na svých kopačkách a snažili se prokombinovat do nějaké šance. První příležitost na gól jsme měli ve dvanácté minutě. Před vápnem se k míči dostal Matěj Krbeček, který to z 20 metrů zkusil a trefil břevno. Od břevna se míč odrazil na penaltu, kde byl volný Tomáš Režný. Ten se pokusil hlavou balón vrátit do brány, ale z těžké pozice trefil pouze brankařovi rukavice.

Pokud jste tam nebyli a neviděli to, tak vaše smůla, Matěj trefí takovou střelu jednou za sezonu. Takže letos má hotovo.

Domácí se pak více osmělili a začali nás zlobit z rychlých protiútoků. V tu dobu se hrál převážně vyrovnaný zápas uprostřed hřiště. Slatinice měli následně velkou šanci jít do vedení. Domácí nakopli na naši polovinu vysoký balón, Paťas vyběhl s tím, že míč odkopne. Balon se ale Patrikovi ztratil ve sluníčku a ten ho nešťastně nachystal doprostřed hřiště pro soupeře. Domácí hráč to zkusil z první do prázdné brány. Míč se po zemi kutálel a mířil do sítě. Patrik ale nelenil, rozeběhl se, provedl mohutný skok a míč stihl rukou před brankovou čárou vyrazit. Ještě že se oholil a měl tak menší odpor vzduchu, jinak bychom jednoznačně prohrávali 1:0.

Nakonec to byli přeci jen domácí, kteří první rozvlnili síť. Po naší ztrátě míče uprostřed hřiště, rozehráli rychlý protiútok, na jehož konci byl samostatný úprk Garzina Romana, který šanci proměnil. Kluci ze Slatinic byli s vedením spokojení a tak se již do konce poločasu příliš do předu netlačili. Vedení jim vydrželo pouze sedm minut. Ve 43. minutě rozehrál blesku rychlý aut Ondra Goldscheid na úplně volného Radima Dvořáka. Ten si před vápnem soupeře míč zpracoval a vyslal jedovatou střelu. Ta i díky teči domácího hráče skončila v bráně a my se tak mohli radovat z vyrovnání. Radim trefil svůj premiérový gól za náš tým, zároveň je i v sestavě kola. Před dvěma týdny dostal červenou kartu. Takže co se týče pokladny, tak se nám zatím náramně vyplácí.

Do poločasu se už nic zajímavého nestalo a tak se šlo do kabin.

Do druhého poločasu nastoupil na pozici stopera Miroslav Sekela, který vystřídal vyčerpaného Jakuba Stloukala. Kuba se vrací po zranění a jeho kondice není ještě úplně v „topu“. Vstup do druhého poločasu byl podobný úvodu utkání. Byli jsme více na míči a domácí spoléhali na rychlé protiútoky. V 56. minutě se nám podařilo dovršit obrat v utkání. Vít Koplík prostrčil na polovině hřiště míč na Františka Henkla a ten našlápl k velkému sólu. Po cestě k bráně soupeře dvakrát zakopl, jednou se mu míč odrazil od břicha, ale nakonec doběhl až do vápna, kde s přehledem proměnil a my šli do vedení 1:2. Bohužel Franta nemohl gól dostatečně oslavit. Ozvali se střevní potíže a protože Franta nechtěl riskovat, že bychom museli ze sady dresů vyřadit jedny trenky, tak vystřídal a utíkal do kabin. Běžel mnohem rychleji, než při svém sólu. Nemusíte se bát, vše dopadlo dobře a Fanda se v 75. minutě u střídaček objevil jako nový člověk. No ale zpět k zápasu. Fandu nahradil Michal Koupil. Domácí po obdrženém gólu přebrali iniciativu a hnali se za vyrovnáním. Na našich hráčích se začal projevovat únava z náročného programu v minulých týdnech a tak jsme na hřišti dost zvadli. Obrázek hry se tak otočil, my zalezli a spoléhali na protiútoky a na míči byli více domácí. V 73. minutě naskočil do hry Martin Auffahrt místo Matěje. Obě mužstva si vypracovala několik příležitostí. Tady mi musíte prominout, protože všechny už si je nepamatuji. Ale byl dost šancí. Co se týče našich, tak Radim Dvořák v zápase podruhé zkusil své štěstí z hranice šestnáctky a trefil tyč. Sám na brankaře před koncem zápasu uplaval Martin a i když jsme samostatné nájezdy trénovali v pátek na tréninku. Karel Krätschmer všechny nájezdy Martinovi pustil, aby mu zvedl sebevědomí, tak Martin nastřelil domácího brankaře pouze do kopaček.

Příležitost ke skórování měl i Pavel Jahoda. Opět jsme rozehráli rychlý aut, Pavel mohl utíkat sám na brankaře, ale míč si špatně zpracoval a na hranici velkého vápna mu odskočil k domácímu borci, který si ho v klidu sebral. I domácí měl své šance, naštěstí nás jednou zachránilo břevno brány, a dvakrát Paťas. Těsně před koncem zápasu pak domácím ruply nervy, často diskutovali s rozhodčím, stěžovali si, rozhazovali rukama a tak. To rozhodčí v 90. minutě ohodnotil druhou žlutou kartou pro domácího Ondřeje Valsa. Ondra ale nemusel být v kabině dlouho smutný sám. Za celé dvě minuty už byli v kabině z toho, že nám podlehli 1:2 smutní všichni.
Ze Slatinic si tak odvážíme tři body. Domácí i když jsou ve spodní části tabulky, tak se prezentovali dobrým bojovným výkonem a vypadá to spíše na jejich cestu tabulkou nahoru. Působili sympaticky, mrzet je tak může koncovka zápasu, kdy to nezvládli a vyfasovali zbytečnou červenou kartu.  Všem fanouškům, kteří se na nás přijeli podívat děkujeme. Příští týden hrajeme zase venku. Nemusíte se bát i do Želatovic pojede autobus. Cesta do Slatinic byla parádní, nikomu se nic nestalo a ani jednou jsme nezabloudili. Podobný průběh čekáme i na cestě do Želatovic, tak pojeďte s námi.