Hodnocení sezóny 2022/2023 – přípravky+žáci

Mladší přípravka:

Naši nejmladší fotbalisté mají za sebou jednu ze svých vůbec prvních sezón. Ve fotbalovém prostředí se tebe rozkoukávají a zvykají si na to, že by možná měli poslouchat trenéry ( i když to platí i pro naše A-čko). Kdo ovšem má za sebou určitě velmi náročnou sezonu, tak jsou jejich trenéři. No a jednoho z nich jsme se zeptali jako uplynulou sezonu hodnotí. 

Trenér Jakub Stloukal:

„Naše mladší přípravka (ročníky 2014 a mladší) odehrála turnajovým systémem svou jarní část sezóny 2022/2023. V první části jsme se utkali se soupeři ze Slavonína, Kožušan, Mladče a Šumvaldu. Obzvláště Slavonín a Kožušany nám nedali moc šancí, kvalitativně na tom tito soupeři jsou lépe, ale s Mladčí a Šumvaldem už jsme se dokázali srovnávat a některé zápasy i vyhrát. Vyzdvihl bych turnaj v Kožušanech, kde kluci předvedli, že dokáží bojovat i v oslabené sestavě. Dva zápasy vyhráli a právě i domácí Kožušany jsme dokázali potrápit. V další skupině jsme hráli proti klukům a holkám ze Štěpánova, Horky nad Moravou a Nových Sadů „C“. V této skupině se nám bohužel nezadařilo v posledním kole před domácím publikem. Nevíme čím to bylo, ale kluci z nějakého důvodu ztratili koncentraci a také to tak dopadlo na hřišti. Bude to chtít více potrénovat a právě i na tréninku se více soustředit na výkon a ne na blbosti. Naopak turnaj v Horce nad Moravou se nám vydařil, byla vidět chuť po vítězství a bojovnost. Celkově je to s našimi výsledky jako na houpačce, ale věříme, že dalšími tréninky se budou kluci zdokonalovat a dostaví se další krásné zápasy.“

Starší přípravka:

Druhou naší nejmladší kategorií jsou holky a kluci ze starší přípravky.  I oni prožili velmi náročnou a povedenou sezonu. Nějaké zápasy prohráli a nějaké vyhráli. Ale v této kategorii zase až tak o vítězství nejde, jako o to aby si trenér pohlídal, že mají všichni sebou kopačky. No a co na uplynulou sezonu hlavní trenér Lukáš Ferenčík říká?

Trenér Lukáš Frenčík

„Tak jako mladší přípravka, tak i jejich starší kamarádi hráli na jaře celkem 8 běhů turnajů. Spíš než samotné výsledky bych chtěl hodnotit předvedenou hru, která byla mnohdy jako den a noc. O jednom víkendu jsme byli schopni naši hrou porážet i kvalitní soupeře a druhý víkend jsme byli schopni od nich dostat klidně deset gólů. Celkově se nám moc nedaří první zápasy, kdy jakoby naši mladí fotbalisti ještě spali, rozkoukávali se, a mezitím nám soupeř dá 4 góly. A nutno podotknout, že je úplně jedno, jestli naše první zápasy začínají ráno v 9 nebo v poledne ve 12. V tomto ohledu máme na čem pracovat. Na druhou stranu jde i vidět zlepšení herního projevu, a jak už jsem napsal, když mají naši mladí fotbalisté „svůj den“ dokáží porážet nebo hrát vyrovnané zápasy se silnějšími celky. V těchto zápasech jde vidět jejich snaha nedat soupeři vše zadarmo, bojují jeden za druhého a silou kolektivu, ale i některých individuálních výkonů, je dokáží přinejmenším dost potrápit. V tomto ohledu si nejvíce cením turnaje v Hodolanech, kdy jsme sice první zápas s Hodolany prohráli, ale výrazně zlepšenou hrou a bojovností jsme dokázali jak se Šternberkem, tak i ze Slatinicemi remizovat. To, co se mi na těch dvou zápasech líbilo, byl fakt, že to naši fotbalisti „nezabalili“ a z nepříznivých výsledků 5:2 a 3:1 dokázali tyto zápasy ještě remizovat. Šlo vidět, že když se chce, tak to jde. Bylo vidět, že naši fotbalisti měli z vyrovnání obrovskou radost, v tu chvíli jsme na ně byli hrdí i my trenéři a setkali jsme se i s pozitivními ohlasy z publika. Ted o prázdninách si dáváme chvíli od fotbalu pauzu, ale počínaje fotbalovým kempem nám naše fotbalová sezona opět začne a my trenéři si přejeme, aby naši fotbalisti, přes prázdniny, fotbal nezapomněli a naopak, abychom byli do další sezony zase o něco lepší a bojovnější než jsme byli tu sezonu minulou.“

Mladší Žáci

V žákovské kategorii nás reprezentují naši mladší žáci. Prožili ve výsledku povedenou sezonu. V první části sezony skončili ve skupině B na velmi pěkném druhém místě ze sedmi účastníků. Z celkového počtu dvanácti zápasu se jim podařilo vyhrát deset. U toho nastříleli úctyhodných 46 gólů. V končené tabulce o první až osmé místo vyhráli ze čtrnácti zápasů sedem a přidali dalších 49 gólů. Nejlepším střelcem týmu se stal Vojtěch Švebiš, který vstřelil celkem 13 gólů a umístil se na velmi pěkném 7. místě v celkovém pořadí střelců.  Žáci nakonec obsadili pěknou pátou příčku.  No a co na uplynulou sezonu říká hlavní trenér týmů?

Trenér Radek Švébiš:

„Naše mužstvo mladších žáků skončilo na pátém místě z celkového počtu čtrnácti týmů okresní soutěži. Dobře rozehranou sezónu v podzimní části jsme nakonec pokazili nevyrovnanými výkony na jaře. V příští fotbalové sezóně už jako starší žáci to snad napravíme. Poděkování trpělivým rodičům a věrným fanouškům.“

Dorost:

Ve 2. třídě dorostů je pouze sedm týmů, proto během sezony hraje každý s každým třikrát. Naši dorostenci nám dělali po celou sezonu velkou radost.  Z osmnácti zápasu dokázali čtrnáctkrát vyhrát. Doma se jim podařilo porazit velkou Bystřici rozdílem několika tříd 12:1 naopak největší porážku utrpěli hned první zápas ve Šternberku 6:2. Kluci se prezentovali útočným fotbalem a celkem v šesti zápasech vstřelili více jako pět gólů ve třech dokonce vstřelili deset a více gólů. Celkově za celou sezonu nastříleli 87 gólů. Dorosti mají hned tři hráče kteří vstřelili 14 gólů: Jiři Grauer, Ondřej Šipkovský a Martin Ambrož. Někteří kluci vypomohli i v zápasech B-týmu a postupně se připravují na působení v A-čku. Protože se dorostenci nakonec umístili na celkovém druhém místě, tak se jim podařilo z 2. třídy dorostů postoupit do kraje!. Takže za nás velká pecka. A co na to říká hlavní kouč?

Trenér Dušan Hlaváč:

„Borci dřou a chtějí. Vytvořili jsme super partu a to se odráží i na výsledcích. Jako jediní jsme doma neprohráli a jako jediní jsme porazili 2x silný Šternberk. U nich i doma. No a z pozice trenéra jsem spokojen a věřím že budeme pokračovat ve stejných výsledcích a budeme se posouvat dal. V příští sezoně se chceme držet na předních příčkách“.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.