Halový turnaj mladších žáků v Olšanech

V sobotu 21. ledna 2023 se mužstvo mladších žáků zúčastnilo halového turnaje pro kategorii mladších žáků ročník 2010 a mladší v Olšanech u Prostějova. Na turnaj přijelo sedm týmů: TJ Sokol Olšany, FC Hněvotín-Lutín 1 a 2, SK Chválkovice, FK Hlubočky, TJ Zdounky a ŠK Vrakuňa Bratislava.

Vzhledem k systému turnaje každý s každým při délce zápasu 18 minut se jednalo o celodenní akci. Vítězem byl domácí tým a druhé místo obsadil tým z Bratislavy. Naši hráči se třemi výhrami a třemi prohrami obsadili 5. místo, když o umístění na 3.-5. místě rozhodovala minitabulka.

Výkony našeho týmu byly poněkud nevyrovnané. Po utkání s kvalitnějšími soupeři kluci zanechali lepší dojem a naopak. Dlouhé přestávky mezi zápasy se na výkonnosti také podepsaly. Přesto oceňuji bojovnost všech hráčů v každém odehraném utkání.

Halové turnaje jsou důležitou součástí zimní přípravy. Porovnání se soupeři pomohou trenérům odhalit oblasti, na které je třeba se zaměřit při tréninkové činnosti. Zároveň hráči získávají cenné zkušenosti.

Další halový turnaj, na který jsme přihlášeni, se bude konat 25. února 2023 v Senici na Hané.

Sestava: Hanyk Jan, Horváth Antonín, Hroščaník Lukáš, Mizerák Šimon, Polášek Vojtěch, Stehlík Jan, Šindler Filip, Švebiš Vojtěch, Tureček Jan, Vortel Matěj