Fotbalový víkend 27.-28.5.2023

Už s tím začínáme být nudní, ale i tento víkend jsme hráli fotbal. Pokud jste se nebyli podívat, tak jste určitě strašně napnutí jak to vypadalo. No tak si to pojďme rozebrat.V neděli A tým zajížděl do nedalekých Želatovic, kdy jsme změřili síly s domácím béčkem, FC Želatovice B. Náš soupeř se nacházel v tabulce o několik pater pod námi, našim cílem bylo tedy vyhrát a hlavně předvést dobrý fotbal. Nebudu nic tajit, první část úkolu jsme splnili, druhou nikoliv.

V Želatovicích panovalo takové počasí, že bylo možná lepší vzít nafukovací kruh a vyrazit k vodě. Hřiště domácích patří k těm větším v soutěži, opticky ale bylo pro naše hráče největší na světě. První poločas začal z obou stran opatrně. Nikdo se nikam v tom vedru nehnal. Naši kluci se pomalu osmělili a snažili se vepředu něco udělat. Bohužel naše akce končili převážně na nepřesné přihrávce a nebo zbytečné ztrátě.

Padly nějaké názory, že bylo špatné hřiště a nebo snad špatný balón. Ale problém byl spíše v tom, že někteří naši hráči měli levou kopačku na pravé noze. V 16. minutě šel sám na domácího brankáře Martin Ambrož, toho před vápnem fauloval dobíhající Vojtěch Koplík a za tento zákrok viděl červenou kartu. Kdybychom to věděli před zápasem, tak ho na plakát nedáváme. Po červené kartě přebrali iniciativu domácí. Začali nás zlobit dlouhými nakopávanými balony do křídel. První změna skóre přišla ve 29. minutě. V našem vápně se dostal k odraženému balónu domácí hráč. Jakub Stloukal balón ukopl bohužel i s nohou soupeře a tak se kopala jasná penalta. Tu domácí bez problému proměnili a šli zaslouženě do vedení 1:0.

Želatovice se pak zatáhli a nechali naše hráče více hrát. To nám moc nevyhovovalo a před vápnem soupeře jsem si počínali bezradně. Postupně jsme si ke vstřelení gólu nějaké šance připravili. Ale buď nás vychytal brankař a nebo jako v případě střely Jakuba Stloukala zamezil na brankové čáře gólu domácí hráč. Nakonec se nám přeci jen do poločasu podařilo vyrovnat. Pomohli jsem si standardkou.

Broňa Pudil rozehrál signál („3b“) přes Martina Auffahrta a ten našel přesným centrem ve vápně našeho nejmenšího hráče Tomáše Režného. Tom se hlavou nemýlil. Za remízový první poločas jsme mohli být rádi, protože domácí i v 10 byli lepší. Začátek druhého poločasu žádnou výraznou změnu na hřišti nepřinesl. Domácí spoléhali na rychlé protiútoky a naši hráči se zkoušeli prokombinovat k nějaké šanci. Bohužel většinou končili na vlastní chybě.

Změnu přinesla 50. minuta. Martin Ambrož si pohrál s domácí obranou, dostal se až do vápna a tam byl podle sudího faulován. Nebudeme si nic nalhávat, penalta to byla přísná a domácí byli dost nafučení (asi právem). Penaltu si k exekuci vzal Ondra Goldscheid a na pravou ruku brankaře proměnil. Tento okamžik změnil směřování zápasu. Domácí pak potřebné síly zbytečně plýtvali na pokřikování na rozhodčího. Naši hráči pak drželi více balón a postupně se začali dostávat do brankových příležitostí. Dvě obrovské šance měl Martin Auffahrt, který z bezprostřední blízkosti 2x netrefil hlavou prázdnou bránu (Martin říkal, že to je tím, že mu to na tréninku na hlavu nekopeme ale spíše je to tím, že má hlavu do trojúhelníku).

Tyto neproměněné šance nás mohly mrzet, protože i domácí měli své šance. Naštěstí pro nás si v zakončení nepočínali kvalitně a tak většina jejich střel končila mimo naši bránu. Největší šanci na vyrovnání měli po závaru ze kterého si dal Pavel Jahoda málem vlastní gól. Postupem času domácím v horkém počasí došly síly. Převaha jednoho hráče se projevila a od 75. minuty se hrálo jen před vápnem soupeře. Do konce zápasu se nám podařilo vysíleným Želatovicím vstřelit tři góly. V 79. minutě Ambi nachystal na penaltu míč pro Františka Henkela. A Franta s přehledem proměnil.

Již o tři minuty později Ambi utekl po lajně a nachystal další gól, tentokrát pro Matěje Krbečka, ten zavřel oči a z 3 metrů vystřelil na prázdnou bránu. Když oči otevřel, viděl balón v síti, pochopil že dal gól a šel se radovat. Gólovou pěti minutovku ukončil Mira Sekela, když svým prvním dotekem na hřišti skóroval. Akce to byla téměř totožná jako v případě gólů čtvrtého, tentokrát našel Miru před prázdnou bránou Franta. Do konce zápasu se se již skóre nezměnilo a tak jsme se mohli radovat z výhry 1:5.Pro domácí to byl krutý výsledek, kdy po většinu zápasu nebyli i v 10 horším týmem. Otázka je, jestli to bylo tím jak hráli a nebo to bylo tím jak špatně jsme hráli my. U nás je to jako na houpačce, zase jsme nedokázali navázat, na velmi povedený předchozí domácí zápas, a předvedli jsme co jsme předvedli.

Z naší strany bylo kvalitních pouze posledních dvacet minut. Ne kvůli tomu, že jsme dali unavenému soupeři tři góly, ale kvůli tomu, že jsme ve finále řešili situace kvalitně a tak jak bychom si představovali. Z Želatovic si ještě kromě tři hořkosladkých bodů vezeme i kvalitní opálení. Děkujeme všem fanouškům, kteří nás přijeli podpořit. Bylo nás hodně, kdyby nás bylo méně, je možné že autobus nebude dostatečně zatížen a neprojedeme u Buku pod mostem. Je tedy důležité, aby s námi nadále jezdilo plno fanoušků. Budeme se těšit zase příště.
——————————————————————-

Béčko taktéž v neděli zajíždělo na hřiště rezervního týmu SK Chválkovice B. Domácí tým pomstil souboj Áček z minulého týdne a vyhrál 2:0. Nutno podotknout, že naše jednička Karel Krätchmer byl překonán po dlouhých 205 minutách, což se v našich mužských kategorií dlouho nepodařilo.

Dorost v neděli sehrál domácí utkání se soupeřem z Hodolan a zápas se nám vydařil náramně. Našim chlapcům to tam slušně padalo, což svědčí o tom i konečné skóre 10:1. Hattrickem se blýskli Ondra Moravec a Nicolas Nevtípil. Dvě branky vsítil Ondra Šipkovský a po gólu Tomášové Hanyk a Hloušek.

Mladší žáci v sobotu na domácí půdě odehráli zápas proti SK Náměšť na Hané. Bojovné utkání plné zvratů a z naší strany vyrovnání v poslední minutě na 3:3 jsme nakonec nedokázali dotáhnout do vítězného konce a výhru na penalty si odváží hostující tým. Za náš tým skórovali Vojta Polášek a dvakrát Vojta Švébiš.

Starší přípravka zahájila další sérií turnajů s novými soupeři. Tento víkend odehráli své 3 zápasy ve Šternberku. S domácím týmem jsme padli 11:2, se Slatinicema 6:3 a s celkem Hodolan 14:1

.——————————————————————-

Mladší přípravka také má nové rozlosování a týmy po novu. Turnaj se odehrál na hřišti Nových Sadů. S domácím mančaftem jsme prohráli 11:0, s FK Horka nad Moravou také prohráli 12:3 a do třetice se Štěpánovem také prohráli 7:2.