Fotbalový víkend 14.-15.5.2023

V neděli odehrálo naše A-mužstvo derby proti týmu SK Bělkovice – Lašťany. Bohužel zápas se nám nepovedl podle představ a na hřišti soupeře jsme ztratili dva body. Od zápasu jsme očekávali, že domácí budou zalezlí na vlastní polovině a budou spoléhat na nějakou standardní situaci a nebo brejk. Chtěli jsem do utkání vstoupit aktivně a pokud možno dát rychlé gól. Začátek se odehrával převážně na polovině soupeře. Domácí nebyli příliš nebezpeční a snažili se pokud možno neinkasovat. Naši hráči si postupně vypracovali několik brankových příležitost, které ovšem buď pochytal domácí brankař a nebo kluci trestuhodně zahodili.

Na a tak typicky pro nás přišel trest. Po zbytečné ztrátě míče se dostali domácí k rychlému brejku, který musel hasit až Patrik Axmann, bohužel to hasil přes kotníky soupeře. No a protože byl poslední hráč, tak se mohl jít v klidu v 18. minutě sprchovat. Hra se pak opticky více vyrovnala. Do konce prvního poločasu jsme si vypracovali ještě dvě velmi dobré příležitosti na vstřelení gólu. Bohužel místo toho, aby byl zápas rozhodnutý a my vedli 3:0, tak se šlo do kabin za stavu 0:0. Pro nás se nic neměnilo, ve druhém poločase jsme chtěli být ještě aktivnější a utkání zlomit na naši stranu. Plány nám ovšem již v 50. minutě zkomplikoval Vinkler Marek.

Domácí sehráli povedený proti útok z pravé strany a domácí útočník „šajtlí na Rosického“ z rohu vápna obstřelil Jakub Gross. Bělkovice šli do vedení 1:0. Domácí potom ještě více zalezli a soustředili se na udržení jednobrankového vedení. To se jim dařilo až do 68. minuty. Ondra Goldscheid. získal na polovině soupeře míč, namířil si to přímo k bráně domácích, doběhl až do vápna a tam byl faulován. Rozhodčí pískl (pro domácí přísnou, pro Ondru jasnou) penaltu (Jakub Strýček by nám jako odborník vysvětlil, že penalta v žádném případě .) a Ondra mu, že penalta jasná). Pak se to tam chvilku dohadovalo, no a nakonec ji Ondra s přehledem proměnil. Takže od 68. minuty byl stav 1:1.

Hra se pak v podstatě nijak nezměnila. Kluci z Bělkovic vypadali, že jsou spokojení s remízou a tak se příliš do útoku nehnali. Na našich hráčích už byla patrná únava a tak v přechodové fázi a finální fázi chyběla potřebná kvalita a trpělivost (i když, kdo ví, jestli to bylo únavou). Když už jsme se k zakončení dostali, tak střela neměla potřebné parametry. Domácí ve druhém poločase hrozili hlavně ze standardních situací. Těch měli spoustu. Naštěstí pro nás, se nám dařilo tyto situace uskákat a když už se domácí dostali k zakončení, tak si také nepočínali příliš kvalitně. Zápas se tedy chýlil k remízovému výsledku. V 85. minutě měli svoji největší šanci v zápase domácí. Jejich útočník se řítil sám na našeho brankaře, ten ho ve vápně fauloval. Domácí hráč ovšem nespadl, situaci ustál (palec na horu za to) a zakončoval do prázdné brány. Před gólem nás zachránil Vít Koplík, který se stihl vrátit a míč zablokovat. Do konce zápasu se už nic nestalo. Finální skoré bylo tedy 1:1.Děkujeme všem fanouškům, kteří se na nás i v přes deštivé počasí přijeli podívat.

______________________________________________________________________

B-tým hrál svůj zápas netypicky už v sobotu na půdě silného týmu soutěže FC Lužice. Jakýkoliv bod z tohoto zápasu by byl pro nás malý zázrak. O to větší a příjemnější překvapení bylo, že se nám v Lužicích podařilo senzačně vyhrát. Říkáte si, jak se něco takového vůbec mohlo stát? Nejste jediní kdo se nad tímto podivuje. Jenže, …..stačilo postavit do brány famózně chytajícího Karel Krätschmer, 90 minut se urputně bránit jako psi. V 93 min. vyčerpáním upadnout zhruba 10 metrů před vápnem soupeře a ke standardce postavit Jirku Henkla. Ten poslal míč z trestného kopu z úhlu do levého horního rohu domácí branky a ……..bylo vymalováno. Stačilo už jen rozehrát a mohlo se jít do kabiny slavit, zpívat, fotit a posílat selfíčka Frydžovi na instagram. Jak prosté.Díky patří všem klukům za parádní týmový výkon.

‐———————————————————————–

Naše mládež také hrála své zápasy, kromě dorostů, kteří měli o tomto víkendu volno.Mladší žáci doma nestačili na Velkou Bystřici a prohráli vysoko 0:12.Starší přípravka se na hřišti v Litovli utkala s dalšími třemi soupeři a výsledky byly následovné:FKH – Litovel 2:1FKH – Nedvězí 5:1FKH – Dolany 0:12Mladší přípravka sehrála své zápasy v Kožušanech stejným systémem, jak jejich starší vrstevníci a to následovně:FKH – Mladeč 6:3FKH – Šumvald 4:2FKH – Kožušany 2:9