Fotbalový kemp FK Hlubočky 2022

Ve dnech 22.8. – 26.8.2022 uskutečnil Fotbalový klub Hlubočky již 9.ročník letního fotbalového kempu. V letošním roce, kdy tento kemp proběhl pouze v jednom termínu, a to na konci prázdnin, byla historicky rekordní účast. Celkem se ve fotbalovém areálu v Hlubočkách sešlo 31 fotbalistů ve věku od 7 do 15ti let.

Po standardním začátku, kdy každý hráč obdržel tréninkový dres a míč, se rozjel tréninkový proces. Hráči byli rozděleni do 3 týmů, vždy pod vedením jednoho až dvou trenérů. Každodenně byly na programu 4 tréninkové jednotky, proložené dvěma svačinkami a pitným režimem. Parádní obědy pro nás opět připravil kolektiv školní jídelny v Hlubočkách. Navíc každý den překvapila některá z maminek účastníky kempu sladkou pochoutkou. Výdej energie byl vysoký, takže bylo potřeba tělu dodávat dostatek cukru.

Kromě pondělí, kdy trošku sprchlo nám počasí přálo, nemuselo se nijak improvizovat a celý kemp proběhl na travnatých hřištích ve fotbalovém areálu v Hlubočkách. Na úterní dopoledne k nám přijeli mládežničtí trenéři SK Sigma Olomouc Daniel Rössler a Filip Dohnálek, kteří předvedli tréninkové jednotky pro kategorii přípravka a kategorii starší žáci. Třešničkou na dortu byla čtvrteční návštěva hráčů SK Sigma Olomouc Pavla Zifčáka a Antonína Růska. Proběhlo téměř hodinové vyprávění a odpovídání na spoustu dotazů, zakončené podpisovou autogramiádou. Kluci se mohli dozvědět, jak se trénuje v prvoligovém klubu, kolik dali hráči gólů, kdo je podle nich nejlepší hráč světa, kde se jim nejvíc líbilo a spoustu dalších a dalších věcí. Samozřejmě došlo i na společné focení. Páteční dopoledne bylo tradičně věnováno soutěžím v nejrůznějších jak fotbalových, tak i nefotbalových soutěžích, se sladkou odměnou pro ty nejlepší.

Jak se říká, král je mrtev ať žije král. Jeden ročník fotbalových kempů skončil a za chvíli se začne připravovat další. Fotbalový klub Hlubočky má i v roce 2023 v úmyslu tyto fotbalové kempy v průběhu prázdninových měsíců realizovat.