FK Hlubočky – 1.FC Olešnice 3:2 (2:0)

V sobotu 24.srpna sehrálo naše A mužstvo mužů velice atraktivní zápas v rámci 4.kola 1.A třídy Olomouckého krajského fotbalového svazu proti ambicióznímu týmu 1.FC Olešnice. Tento tým od svého “znovuobrození“ prochází jednotlivými úrovněmi soutěží FAČR od IV.třídy až po I.A třídu jako nůž máslem a i letos nemá jiný cíl než postup. Tomu také samozřejmě odpovídá každoroční obměna týmu, kdy svou hráčskou kvalitou již převyšuje nejen I.A třídu. Výborně si vede v posledních letech i v rámci soutěže MOL Cup, kde dokáže porazit i účastníky vyšších soutěží.

Utkání začalo ze strany hostů celkem pohodově. Zřejmě pod dojmem předchozích dlouhodobě výborných výsledků si nepřipouštěli nic jiného než vítězství, neobávali se výrazných komplikací a herní koncentrace v úvodu utkání byla nižší. Již ve 2.minutě vystihl Ondra Goldscheid špatnou rozehrávku hostujících stoperů a sám před brankářem nezaváhal –  1:0. Poté se hra přelévala především ve středu pole, kdy se do hry nejvíce zapojovali stopeři a krajní obránci. Olešnice měla pár náznaků šance na vyrovnání po špatně zahrané malé domů a po nejistém vyběhnutí brankáře Jirky Koláře, ale v obou případech to byl jen náznak. I naše mužstvo si nějakou výraznou brankovou příležitost nevytvořilo. Až ve 45.minutě se po několika odrazech od hráčů obou mužstev dostal k balónu v prostoru penalty osamocený Tomáš Režný a také on vyřešil tuto příležitost bravurně střelou k tyči – 2:0.  Hned po rozehrání na půlce hřiště mohlo být pro hosty ještě hůře, kdy šel sám na branku Michal Nguyen, ale nastřelil pouze dobře vyběhnutého brankáře hostů a z tutové šance byl pouze roh.

Do druhé půle nastoupil tým Olešnice již daleko více připravený, se snahou utkání ještě otočit ve svůj prospěch. Již ve 48.minutě hosté zahrávali rohový kop, míč šel od našeho obránce na šestnáctku, kde došlo k faulu na hostujícího hráče. Při následném trestném kopu hrál náš hráč ve zdi rukou a z nařízené penalty se hostující Machalický nemýlil i když Jirka Kolář vystihl směr střely –  2:1. Poté se hra přelévala ve větší míře na naší polovině, před naší šestnáctkou. Hosté prokazovali svou kvalitu, ale kromě několika závarů a sražených střel po standardních situacích si výraznou brankovou příležitost nevytvořili. V 79.minutě po jednom z mála našich protiútoků postupovali dva naši útočníci proti čtyřem hostujícím obráncům a tuto situaci vyřešili výborně. Ondra Goldscheid natáhl na sebe s míčem  tři obránce a přihrál na Michala Nguena, který předběhl posledního obránce a sám před hostujícím brankářem nezaváhal a s přehledem zakončil –  3:1. Do další šance se chvíli poté dostal po přiklepnutí Nguena ještě Tomáš Režný, ale jeho střelu z boku pokutového území vyrazil brankář nad. Těsně před koncem normální hrací doby došlo ke střetu v našem pokutovém území, kdy se zřejmě mohla proti nám písknout penalta, ale rozhodčí vyhodnotil situaci v náš prospěch. Nicméně v 92.minutě, po souboji o míč v našem vápně, rozhodčí odpískal ještě jednu penaltu, kterou hostující Kolomazník proměnil –  3:2. Po rozehrání z půlky rozhodčí zápas ukončil.

Naši hráči předvedli velice dobrý výkon, kdy lze říci, že si vítězství zasloužili.  Nicméně do dalšího utkání v sobotu 31.8. na půdě SK Řetězárna v České Vsi je nutné jít s pokorou a potvrdit toto cenné vítězství proti Olešnici.

FK Hlubočky: Kolář, Pudil, Karas, Stloukal, Goldscheid M., Režný, Krbeček (74. Auffahrt), Ferenčík, Hýbl (56. Liďák, 88. Svozil M.), Goldscheid O., Nguyen (81. Švébiš)

Trenér:  Lužný Jiří