[VIDEO] Domácí zápas s SK Slatinice

V sobotu odehrálo naše A mužstvo další domácí utkání. Tentokrát k nám zavítal soupeř SK Slatinice. Kluci ze Slatinic nejsou úplně ve výsledkové pohodě a nachází se až na 12. místě tabulky.

Nám se zatím daří vyhrávat (nebojte zaklepal jsem to), takže jsme byli favoriti utkání. Kurz byl nízko. Hosté k nám přijeli s velmi mladým týmem. Takže i když jsou aktuálně v dolní části tabulky, tak perspektivu mají velikou. V naší základní sestavě nedošlo k žádným změnám, většina zraněných hráčů je pořád zraněná a zbytek hraje. Alespoň na střídačce se to trošku oživilo. Po zranění se nám vrací Adam Čech a z dorostu vystrkuje růžky Hloušek Tomáš.

Naším cílem bylo nic si nekomplikovat a rozhodnout utkání už v první polovině. Kluci vypadali, že jsou z Kralic a jejich špatného nástupu do zápasu poučení. Kluci opravdu vypadali poučeně. Takže jsme první gól nedostali z první šance soupeře v sedmé minutě. Ale dostali jsme první gól z první šance soupeře ve 14. minutě. Progres tam je.

V podstatě celé utkání se odehrávalo u vápna soupeře. Ve třinácté minutě jsme měli šanci, kdy jsme rozjeli rychlou akci po pravé straně. Místo kvalitní finální přihrávky přišla přihrávka do koše hostujícího brankáře. Ten si balón chvíli pochoval, pak ho nakopl, co nejdál od své brány. Naši hráči se koukali, jak balón letí. Byl tam nějaký neúspěšný pokus o hlavu. Nic méně míč propadl na klučinu ze Slatinic, který stál sám na půlce hřiště. Na nic nečekal a narval míč na nabíhajícího spoluhráče na pravé straně. Ten si balón chytře posunul kolem našeho obránce a nechal se faulovat. Tak to náš obránce říkal, ale reálně ho prostře hloupě ve vápně sestřelil.

Takže z toho byla penalta. Náš brankář Patrik Axman si hodně věřil, navázal oční kontakt s exekutorem, předvedl na čáře tanečky jako v Belmondu a pak skočil úplně na jinou stranu, než míč letěl. Stav byl tedy 0:1.

Do 29. minuty se pak hrálo na soupeřově polovině. Měli jsme spoustu standartních situací a několik zajímavých střeleckých pokusů. Střelecky aktivní byl hlavně Martin Auffahrt, ten vypadal, že si dal před zápasem špenát anebo tataráček. Ve 30. minutě pak měli druhou šanci v zápase a druhou velikou šanci hosté. Z vlastní půle nakopli dlouhý míč k našemu vápnu, v hlavičkovém souboji byl úspěšnější klučina v zeleném, který prodloužil pro svého kamaráda. Ten naštěstí pro nás nebyl v zakončení přesný a míč o pár centimetrů zamířil mimo naši bránu. To bylo ze strany hostů v prvním poločase vše. My spěchali za otočením zápasu a postupně jsme začali přitahovat šrouby.

Do dobré příležitosti na vstřelení gólu se dostal Michal Nguyen, který šel ze strany sám na hostujícího brankaře, ale nedal. Dopadl stejně jako jeho spoluhráč Víta Koplík. Ten o pár minut později také postupoval sám na brankaře a svoji šanci neproměnil. Ty samostatné nájezdy nám moc nejdou. Jdou nám lobíky a penalty, ale samostatné nájezdy, tam je prostě prostor pro zlepšení. Už to vypadalo, že do kabiny půjdeme se záporným výsledkem.

Ale pak se nám podařilo v rozmezí 42. až 44. minutě stav otočit. Nejprve se ve 42. minutě trefil Tomáš Režný. Tomu míč před prázdnou bránu nachystal Brona Pudil. A to nešlo nedat. O dvě minuty později, pak dostal pěknou nahrávku od Ondry Goldscheida na penaltu Auffik. Ten dal do střely celou svoji energii, balon se chvilku kutálel směrem k brankaři. Dvakrát skočil na drnu a jednou se otočil přes ventilek. Hostujícího brankaře to zmátlo a nohou míč vyrazil před sebe. Tam stál úplně volný Michal Nguyen, který tak měl snadnou práci. Zavřel oči a prázdnou bránu trefil.

V poločas nám tak bylo přeci jen veseleji. Druhý poločas byl z naší strany herně lepší. Hosté vypadali vyčerpaně a postupně už nestihali naše hráče dostupovat, nám se tak otevíral prostor ke spoustě šancí. Ale k těm hlavním se dostaneme. I když jsme měli fakt velké šance, tak většinu z nich chytil hostující brankař. Přestože byl výsledek, jaký byl, tak chytal opravdu dobře a své mužstvo zachránil, před větším přídělem. No, a protože my jsme šance neproměňovali. Tak si kluci ze Slatinic řekli, že nám ukážou jak na to a dali nám gól.

V 50. minutě rozjeli rychlý brejk, na jehož konci utíkali sami dva kluci na Paťase, šanci chtěli ještě vyšperkovat a míč si posunuli před prázdnou bránu. Naštěstí pro nás to pomezní rozhodčí vyhodnotil jako offside a gól tak neplatil. No, a to bylo v zápase od Slatinic vše.

V 55. minutě naservíroval Auffik před prázdnou bránu míč Rejžovi a ten tak dal v zápase svůj druhý gól do prázdné brány. Za čtyři minuty jsme přidali již čtvrtý gól. Víta poslal střílený centr do vápna, který nešťastně prodloužil hostující obránce na úplně volného Gájina. Miša balon uklidil hlavou k tyči 4:1.

V 62. minutě mohl dát gól i Auffik. Jeho bodlo skončilo pouze na tyči. Všem bylo jasné, že Martas dnes gól nedá i kdyby se hrálo bez brankaře, a tak byl po dobrém výkonu vystřídán. Na hřiště naskočil Michal Koupil. Do velkých příležitostí se pak postupně dostal Míra, Ondra, několikrát Rejža a Pavel. Vše ale končilo mimo bránu anebo v rukavicích brankaře. V 75. minutě dostal své první minuty v našem týmu Adam Čech, který nahradil Michala Nguyena. Adam se nestihl pořádně rozkoukat a už slavil gól.

K zakončení se ve vápně dostal Ondra. Při pokusu o střelu byl faulován, a tak jsme se k penaltě dostali i my. Kluci přenechali penaltu právě Adamovi. Ten na tréninku z pěti penalt čtyři nedal a dva balony ztratil. Byli jsme tedy připravení se rychle vracet. Adam se ale ukázal jako zabiják a s přehledem proměnil. Za odměnu, teď může v kabině naplnit ledničku a zaplatit pokutu.

Za necelou minutu přidal další gól Rejža. Dostal průnikovou přihrávku od Ondry a poradil si jako Messi. Přehodil brankáře a běžel slavit hattrick, 6:1. V osmdesáté minutě od hry naskočil Michal Korec a Tomáš Hloušek, naopak do sprch mohli zamířit Matěj Krbeček a Broňa. Slatinicím se v 85. minutě nešťastně zranil kapitán Krajčovič Jan. Protože už nemohli střídat, tak zápas dohrávali pouze v deseti lidech.

Před koncem zápasu proti oslabené obraně hostů pak začal úřadovat Michal Koupil. I když má trošičku nadváhu, tak na hřišti působil minimálně o deset kilo méně. Byl rychlý jako vítr. Nejprve utekl klukům po levé straně, ty se ho ani nesnažili bránit, pouze nevěřícně stáli a koukali, jakou Michal dokáže vyvinout rychlost. Ten tak doběhl až do vápna, kde míč o Ondru nastřelil do brány. Sice je autorem gólů Ondra. Ale bylo to v podstatě kulečník.

Už o minutu později Michal vybojoval míč na polovině hřiště, jako štírek se prosmýkl kolem soupeřů. Na mířil si to opět do vápna soupeře, vyhnal se do záporného úhlu, a i tak skóroval. Famózní hráč, fakt. Je pravda, že Miša po zápase trošku loboval za to, ať ho pochválíme. Tak či tak zápas skončil naší vysokou výhrou 8:1.

Zápas jsme zaslouženě dotáhli k vítěznému výsledku. Po celý zápas jsme byli lepším týmem. Naše družstvo si zaslouží pochvalu hlavně za druhý poločas. Na hostech bylo vidět, že staví hlavně na mladících, kteří ještě budou potřebovat chvíli čas. I tak se jednalo o sympatické družstvo, které v budoucnu bude určitě zlobit. Se zápasem můžeme být tak spokojení, fanoušci můžou být spokojení, jediný, kdo po zápase nebyl moc spokojený byl pan rozhodčí. Ten nám trošku vyčítal, že se sním moc bavíme a že nemá zájem o náš názor. To zkusíme polepšit.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.