[VIDEO ]Domácí zápas A-týmu s FC Želatovice

S další sobotou přišel i další zápas našeho A-týmu. Tentokrát k nám do Hluboček zavítal čtvrtý tým tabulky FC Želatovice B. Želatovice mají teď docela fazónu. Naposledy vysoko porazili druhé Chvalkovice 7:2 a i jejich předešle výsledky byly víceméně výhry. Ustálila se jim sestava a předvádí pěkný fotbal.


Náš tým začíná pomalu připomínat lazaret, ke zraněným hráčům před zápasem přibyl Michal Nguyen, který má problémy s patou, Michal Korec, který má problémy s celým tělem a Víta Koplík, ten léčí zlomenou kůstku na nártu. V kabině tak začíná být nepříjemně moc místa.

Do základní sestavy se premiérově dostal Adam Čech a vypomoct nám musel i „mladíček“ Jiří Henkl. Nastoupit musel i Ondra Goldscheid, kterého pobolívá achilovka a Jakub Stloukal se svým bolavým kolínkem. Abychom naše bolavé mužstvo dostali na hřiště, tak jsme využili doprovod našich nejmenších dětí. To, kdyby si to náhodou po cestě chtěl ještě někdo rozmyslet. Děti měly jasný rozkaz, zavést na hřiště a nechat tam. Prcci svůj úkol splnili a zápas tak mohl začít. Naším cílem bylo samozřejmě vyhrát.

Úvod zápasu se převážně odehrával na polovině hřiště, bylo vidět, že obě mužstva se oťukávají a nikdo nechce udělat chybu. První šance zápasu tak přišla až ve 20. minutě. Byla to naše šance. Martin Auffahrt dostal pěknou nahrávku za obranu od Jiřího Henkla a postupoval sám z pravé strany na bránu soupeře. Do vápna mu nabíhal Adam a Tomáš Režný. Bohužel Martin dvoumetrového Adama přes nejmenšího hráče soupeře na hřišti přehlédl. Tomovi se na čele lesklo sluníčko, takže ho Aufik také vidět nemohl. Zvolil tedy řešení, že vystřelí a dá gól sám. Místo přihrávky opravdu vystřelil. Ale míč trefil pouze boční síť. Takže za hlasitého povzbuzování spoluhráčů „proč to kuva nedáš pod sebe“ se zase začal vracet na svoji pozici.

Druhou velkou šanci jsme měli o osm minut později. Ondra nacentroval střílený balón do vápna. Ve vápně nejvýše vyskočil Adam. Bohužel míč jemně kvůli řidšímu vzduchu v pokutovém území soupeře změnil trajektorii a Adam hlavou promáchl do prázdna. Tolik nás to mrzet nemuselo, protože hned vzápětí vykouzlil Ondra další přihrávku, tentokrát na Toma. Ten to z hranice velkého vápna uklidil kolem golmana do sítě. Ve 28. minutě jsme tak zaslouženě vedli 1:0.

Želatovice se ke své první šanci dostali ve 34. minutě. Z trestného kopu ze dvaceti metrů to zkoušel Tomek Kryštof. Radek Holý ale jeho střelu v klidu vyrazil na roh. Hosté pak přidali a snažili se do poločasu vyrovnat. Ve 38. minutě to opět zkoušel Tomek zpoza vápna. Ale jeho pěknou střelu mířící k tyči naší brány Radek znovu zneškodnil. To bylo v prvním poločase vše a do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

Ve druhém poločase se hrálo více na naší polovině. Želátky hru otevřeli a chtěli utkání otočit. My chtěli, ať utkání neotočí. Naše obrana fungovala dobře a hosty jsme do žádných příležitostí moc nepouštěli.

Vyrovnání na 1:1 jsme jim v podstatě připravili sami. Matěj Krbeček přihrál vprostřed hřiště na soupeře. Ten rychle poslal dlouhý balon na pravou stranu na nabíhajícího Robina Zehnáleka. K míči se snažil vyběhnout náš brankář, ale Robin z těžké pozice trefil ve skluzu životní balon. Ten o tyč naší brány skončil v síti a bylo vyrovnáno. Matěj pak po zápase dostal rady, že pokud má červený dres, tak má nahrávat pouze a jen červeným. Věříme, že se z těchto cenných rad poučí.

Zatímco co hosté ještě slavili, tak my jsme střídali. Hřiště opustil Adam a na jeho místo naskočil Michal Koupil. Michal minule, když naskočil na hřiště, tak hosty hned zlobil. No a tentokrát to nebylo jiné. V 60. minutě vybojoval balón potáhl ho do středu hřiště a naservíroval průnikovou přihrávku na Toma Režného, který i tentokrát na brankaře Želatek vyzrál a trefil svůj druhý gól v zápase. Remízový stav tak trval pouze tři minuty.

Hra se pak přelévala z jedné strany na druhou bez šancí. Obě mužstva měla nějaké náznaky, ale k zakončení se horko těžko dostávala. Z letargie fanoušky vytrhl v 72. minutě Martin Auffahrt. Dostal přes půl hřiště od náběhu krásný míč od Míry Sekely. Marťas si ho píchl kolem brankáře a střelou do prázdné brány se vykopli za své selhání v prvním poločase, 3:1.

Utkání se pak více méně dohrávalo, tempo odpadlo a nikdo se nikam nehnal. K poslední šanci zápasu se dostali hosté. V 84. minutě měli velkou příležitost na snížení výsledku. Stavěl Radek dostal od spoluhráče na penaltu míč před prázdnou bránu. Naštěstí pro nás se potvrdilo, že nad vápnem u brány je ozónová díra a míč se chová nepřirozeně. Takže stejně jako Adam při naší šanci i hostující klučina míč špatně trefil a ten tak doskákal pomaličku mimo naši bránu. Na hřiště v závěru zápasu ještě naskočil Tomáš Hloušek a odpočinout si mohl jít po dobrém výkon Broňa Pudil. To bylo v zápase vše a rozhodčí svým hvizdem utkání ukončil za stavu 3:1.

Podařilo se nám získat tři body ve velmi těžkém utkání. Želatovice B mají kvalitní tým a potvrdili to i u nás. Hra obou týmu byla hodně svázaná taktikou, takže fanoušci neviděli přehršel šancí, na které jsou u nás na hřišti zvyklí. Každopádně v situaci, v jaké jsme je potřeba hrát účelově, a to se nám podařilo. Budeme doufat, že se nám už nikdo nezraní, a naopak kluci kteří zranění jsou se začnou na hřiště vracet.
Kdyby tu byl někdo, kdo snad nebyl na hřišti osobně anebo by se chtěl podívat znova na top momenty z utkání, tak mrkněte na video nebo na fotky pod ním 🙂


Všem fanouškům děkujeme za podporu. Těším se na vás zase za týden. Tentokrát v neděli v nedalekém Slavoníně.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.