Derby s FK Velká Bystřice

V neděli odehrálo naše A-mužstvo derby utkání s FK Velká Bystřice.

Zápasy v Bystřici máme rádi, je to kousek, takže ušetříme za autobus. Kluci jedou na kolech a nebo jdou pěšky, protože bydlí přímo v Bystřici a mají rozum, tak hrají za nás. Na náš vzájemný zápas chodí hodně lidí, takže je dobrá atmosféra a na hřišti to má správný náboj.

V poslední době se nám proti Bystřici daří prohrávat. Tuto špatnou bilanci jsme rozhodně nechtěli prodlužovat. Bystřice by ráda postoupila do kraje, podle toho přistoupila k posilování kádru v letní přestávce. Přivedli několik kvalitních fotbalistů, takže teď mají v týmu několik kvalitních hráčů a jednoho Pospíšil Bartoloměj. Ten si v zápase nezahrál ani chvíli, ale po zápase na naše tiskové oddělení apeloval, abychom nezapomněli zmínit, že byl nejhezčí náhradník. Je pravda, že na střídačce mu to slušelo. Měl kliku, že se vlezl. Bystřice má teď tak široký kádr, že ne všichni hráči se na lavku vlezou.

Naproti tomu, my si v klidu na lavku můžeme položit i flašky. Na ale takže co zápas?Jak už jsem psal (a pokud jsem to nepsal) tak to píšu teď, do Bystřice jsme přijeli vyhrát. Tak jsme se nastavili v hlavách a tomu jsme i přizpůsobili taktiku. Takže byla stejná jako vždycky. Úvod zápasu patřil spíše domácím. Balón měli více na kopačkách, ale přes naše dobře bránící hráče se jim nedařilo dostat do šance. Hra se postupně vyrovnala a odehrávala se hlavně u půlícího kruhu.

Ve 22. minutě měli domácí svoji první velkou šanci. Hornich dostal balón za naši obranu, pěkně si ho zpracoval a upaloval sám na Patrika Axmana. Ten jeho střelu před brankovou čárou vyrazil nohou na roh. My hrozili hlavně ze standartních situací. Ve 25. minutě z rohového kopu mohl vstřelit gól Vítek Koplík, bohužel hlavou netrefil domácí bránu. Skóre se poprvé měnilo ve 33. minutě, domácí sehráli velice pěknou akci. Ze středu hřiště přišel křižný pas za naši obranu kam si naběhl Tadáš Spurný. Ten si šikovně přehodil vybíhajícího Patrika a před prázdnou bránou pak měl již jednoduchou práci.

Bohužel pro nás za 30 sekund bylo ještě hůře. V podstatě z rozehrávky obdrženého gólu jsem dostali gól druhý od Davida Hornicha (tady je potřeba se našich hráčů zastat, rozehrávku obdržených gólů na tréninku netrénujeme). Tím jsme se dostali pod pořádnou chlupatou deku. Začali jsme kupit jednu nepřesnou přihrávku za druhou a Bynda opět přebrala otěže zápasu. V podstatě z ničeho jsme se dostali do jasné gólové šance. Radim Dvořák vyslal krásnou nahrávku na Auffahrt Martina, který běžel sám na brankaře. Martin ale šanci neproměnil.

Tento moment nás zvednul a začali jsme zase hrát fotbal. Domácí jsme před koncem poločasu přitlačili k jejich bráně. Z tohoto tlaku se nám podařilo vytěžit snižující gól. Do vápna domácích přiletěl vysoký balón, nějací hráči se tam postrkali, někteří popadali (včetně brankáře domácích, který pak reklamovou faul, který samozřejmě viděli jen domácí), balón ale skončil u Františka Henkla, který ho z centimetru dopravil do prázdné brány. Míč prý někde po cestě k Frantovi tečoval Tomáš Režný a zapsal si tak asistenci. Poločasový výsledek byl 2:1.

Do druhého poločasu jsme udělali jednu změnu. Martina vystřídal Míra Sekela. Ten naskočil do střední zálohy a Tomáš Režný se posunul na kraj. Našim cílem bylo zápas otočit. Domácí se ve druhé půli soustředili spíše na udržení vedení. Více zalezli a nechali nás hrát. Ve druhém poločase naskočil na hřiště domácí Jiří Schmidt. Ten se soustředil na všechno možné jen ne na fotbal. My jsme dobře kombinovali, bohužel ale jen po vápno soupeře. Do nějaké extra velké šance jsem se nedostávali my ani domácí. V 67. minutě se dostal k odraženému míči Matěj Krbeček, který to zkusil z jedničky ze třiceti metru za hlasitého volání spoluhráčů „hlavně to nestřílej“. Matěj málem ustřelil komín sousedům za bránou. Tuhle šanci bychom normálně ani v článku nezmiňovali. Ale prostě když nic jiného nebylo.

Od 75. minuty už se pak Bystřice více méně soustředila na polehávání a zdržování. To jim docela šlo. V 80. minutě jsme se přeci jen mohli dočkat vyrovnání. Míra našel v domácím vápně úplně volného Františka Henkla, který zkoušel zakonči hned z první na zadní tyč. Bohužel míč špatně trefil a pokud komín po Matějové střele ještě stál, tak Franta ho musel dorazit. O tři minuty později se dostal k odraženému míči Tomáš Režný, který ale z hranice velkého vápna levou nohou přestřelil. Zápas se chýlil ke svému konci a nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo ještě něco extra stát.

To si bohužel nemyslel Radim Dvořák, ten v 86. minutě nešťastně fauloval utíkajícího Martina Zifčáka. No a protože byl Radim poslední hráč, tak dostal červenou kartu a šel vypouštět teplovou vodu do sprch. Pokladník si ho najde. Pak už se fakt nic nestalo a zápas skončil vítězstvím domácích 2:1.

Po třetí za sebou jsme tak proti Bystřici prohráli, to se kouše hodně těžko. Zápas to byl sice vyrovnaný, ale fotbal je o chybách. Bystřice udělala o chybu méně a proto zaslouženě vyhrála. My se musíme poučit a soustředit se na příští týden. Nebo tak nějak se to říká.

Ještě bych chtěl vypíchnout hlavního rozhodčího. Jak pískal hodnotit nebudu. Ale bylo strašně cool jak s hráči komunikoval, všem říkal křestním jménem. Je daleko lepší slyšet „Rejžo tady máš žlutou kartu“, než „ty Třinácko tady máš vole žlutou kartu a neser nebo půjdeš ven“. Na závěr děkujeme všem našim fanouškům, kteří se na předměstí Hluboček přijeli podívat a povzbudit nás. Díky moc a za týden v sobotu doma!