Víkendový turnaj ve Chválkovicích

O víkendu jsme se účastnili turnaje ve Chválkovicích. Bohužel počasí organizátorům nepřálo a nedělní
finále, které jsme měli odehrát proti domácím SK Chválkovice bylo zrušeno. To chápeme, na hřišti
stála voda a před sezonou si trávník nikdo zničit nechce. Určitě budeme radši zajíždět do Chválkovic v
sezoně na pěkné pažit než na drňák. Navíc, kdyby nám nechali tři body a pustili vodu, tak to bude
úplně ideální. Ale uvidíme, nepředbíhejme. No každopádně co teda ten turnaj?

Z turnaje se ve výsledku stalo přátelské utkání proti FC Dolany. Bohužel i když sezona ještě nezačala, tak už máme plnou marodku, dále byli nějací hráči na dovolené a někteří hráči neměli hrát dovolené. Koukáme na tebe Michale Nguyene :D. Takže naše sestava se skládala ze dvanácti statečných. Absence jsme nahradili těmi nejlepšími ze starých pánů. Vypomohl nám Lukáš Ferenčík a Jirka Henkl. Kdyby se cokoliv stalo, tak jsme do herního dresu pro jistotu oblékli i našeho brankaře Patrik Axmann. Mít na střídačce alespoň někoho s kopačkami, se nakonec ukázalo, jako správné rozhodnutí. Protože asi ani Patrik nečekal, že si značnou část času zahraje levého křídelníka.

I když nám nějací hráči chyběli, tak jsme do zápasu chtěli vstoupit sebevědomě a prezentovat se fotbalem který umíme a který chceme předvádět i v průběhu sezony. První poločas přinesl brazilské podmínky. Pražilo slunce a bylo velké dusno. Běhání tedy nebylo nic příjemného. Navíc Dolany po většinu 1.poločasu byly častěji na míči.

Na začátku jsme trošku zaspali a soupeř se mohl již v 1. minutě radovat z vedení. Naštěstí z bezprostřední blízkosti nastřelil jen břevno. Hra se pak více méně odvíjela na prostředku hřišti. Hráči Dolan kombinovali, ale přes náš dobře postavený blok se jim nedařilo dostat do šance. Protože hru nijak nezměnili a nic extra nevymysleli, tak se naši hráči začali ujímat iniciativy a postupně jsme si vypracovali několik brankových příležitostí. Nejprve sám na brankáře upaloval František Henkl , ale nedal. Pak upaloval sám na brankaře Tomáš Režný, ale nedal. Aby to ho nebylo málo, tak ke střele z bezprostřední blízkosti se dostal Míra Sekela, a ano nedal. Gól jsme potom ještě mohli vstřelit po nepovedeném centru Martin Auffahrt, který se snažil najít někoho ve vápně, ale našel jen břevno soupeře. Kdyby to byl gól, tak by Martin samozřejmě viděl špatné postavení soupeřova brankaře a chytře ho překvapil.

Ale ne, byl to prostě centr na nikoho. Neproměněné šance nás mohly mrzet. Chvíli před koncem
poločasu měli Dolany u nás ve vápně velký závar. Balon se odrážel v našem malém vápně, ale naštěstí
pro nás, na konec skončil za autovou čarou. První poločas tak branku nepřinesl a do kabin se šlo za
stavu 0:0.

Ve druhém poločase jsme se přesunuli z Brazílie do Anglie. Začal foukat silný vítr a spustila se bouřka.
Zápas musel být na několik minut přerušen. Dolanům přechod mezi podnebnými pásmy moc
neprospěl. Druhý poločas se odehrával převážně na jejich polovině. Do vedení 1:0 jsme se dostali v minutě ze standardní situace. Ondra Goldscheid našel stříleným centrem hlavu Jiřího Henkla, a
ten míč chytře tečoval za brankařova záda.

Jako už to u nás bývá zvykem, radovali jsme se asi čtyři minuty. Pak našim vápnem prošel jednoduchý přízemní centr, na který nejlépe reagovaly Dolany přehledem ho dopravili do naší brány. Bylo tak opět srovnáno. Oba týmy se pak snažiliy brát na vítězství. V takovém počasí se nikomu penalty kopat nechtělo. Chudák náš brankař, kdyby musel
skákat do těch kaluží. Navíc, jak by po penlatách vypadal Chvalkovický penaltový puntík? Šance dále
byly na obou stranách. V několika momentech nás podržel Jakub Gross.

Deset minut před koncem zápasu nastal smolný okamžik pro Dolany, šťastný okamžik pro nás a veselý pro nezaujatého diváka. Brankař z Dolan chtěl konstruktivně rozehrát na svého spoluhráče v obraně. Balón se ale zastavil v
kaluži, z této kaluže ho nejrychleji vylovil Ondra Goldscheid a brankaři ho kamarádsky vrátil nártem pod víko. Do konce zápasu se už pak skóre neměnilo, tak jsme vyhráli 1:2 a postoupili do finále, které se nakonec zrušilo.

Protože se finále ani zápas o třetí místo neodehrál, museli domácí použít ultra speciální aparát, který
nakonec rozhodl, že jsme skončili celkově druzí. Ok bylo to tím, že jsem měli horší skóre než domácí